Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Φίλοι....

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Φίλοι....

Δημοσίευση από e-maraki Παρ Φεβ 19, 2010 10:03 pm

Καλησπέρα ,κορίτσια. Ειναι κατι που με απασχολεί και θα θελα να το μοιραστώ μαζί σας. Το αγόρι μου εχει μια παρεα απο 4 φίλους και 1 κυρίως κολλητό. Αυτός ο κολλητός ομως μου κάθεται στο στομάχι... Όσο και αν εχω προσπαθήσει να το καλλιεργήσω. Που λετε αυτος δεν έχει σχέση (ουτε ειχε ποτε του κατι σοβαρό). ειναι του στυλ "σκουπίστε τελειώσατε". Λοιπόν,κάθε φορα που είναι να βγουν είναι μαζι οοοοοοοοοοοολη μέρα απο το πρωί μέχρι το βράδυ και πολλές φορες και μέχρι το άλλο πρωι. Νταξει αυτο δεν συμβαινει συχνα αλλα συμβαινει.(συνηθως το αγορι μου εχει δουλιτσα ε και δεν προλαβαινει τοσες ωρες). Τον παιρνει τωρα τηλ που θα παρει αδεια και του λέει να είναι όλη μερα μαζί την Κυριακή. (φυσικα ο δικος μου του ειπε οτι ολη μέρα θα ναι μαζι μου) . Αλλα ρε κοριτσια αυτη η συμπεριφορα και η πιεση που του ασκει πραγματικα με εκνευριζουν αφανταστα.. Δεν εχω κάποιο προβλημα να βγουν ενα 4ωρο+ να τα πουν να μιλησουν κλπ. Αλλα αυτο ολη μερα κ ολη νυχτα και ειδικα σε περιοδο που ξερει ο αλλος ότι πρεπει να βλεπομαστε και σαν ζευγαρι μου την δινει παρα πολυ... Δεν ξερω κιολας,εγω πχ με τις φιλες μου βγαινω ενα απογευματακι πχ για σινεμαδακι κλπ και γυρναμε. Δλδ αυτο δεν σας φαινεται λιγακι υπερβολη?!?! δλδ ουτε με εμενα δεν μενει μαζι...
e-maraki
e-maraki
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 249
Ηλικία : 35
Tόπος : Stockholm, Sweden
Επάγγελμα : computer scientist
Ατάκα : Θα εκραγώ...
Registration date : 27/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από kati Σαβ Φεβ 20, 2010 11:21 am

Εγώ ένα θα πω, από τη στιγμή που το αγόρι σου είπε για την προκειμένη περίπτωση πως θα περάσει μαζί σου την ημέρα να μη σκέφτεσαι καθόλου τον κολλητό του. Επίσης αφού είναι κολλητός του λογικά τον "διεκδικεί"..
Και όπως λες αφού το αγόρι σου δεν είναι όλες τις ώρες μαζί του είναι καλό γιατί και το αγόρι σου βαριέται από κάποια στιγμή και έπειτα... Εσυ έχεις πει στο αγόρι σου ότι σε ενοχλεί η συμπεριφορά του κολλητού του; Αν ναι τι σου έχει απαντήσει; Αν δεν έχεις και θέλεις να του πεις εγώ θα πρότεινα να μην είναι αναφορά-κατηγορώ προς τον κολλητό του αλλά να τον ρωτούσες πως αισθάνεται με την πίεση που ασκεί ο κολλητός του να είναι τόσες ώρες μαζί...
Τώρα αν είναι υπερβολή που περνάνε τόσες ώρες μαζί είναι ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας.. Για παράδειγμα αν εμένα το αγόρι μου , μέναμε στην ίδια πόλη, δεν είχε δει για πολλές ημέρες τον κολλητό του και περνούσαν μια μέρα μαζί δεν νομίζω να με ενοχλούσε αλλά αν αυτό γινόταν συχνά δε ξέρω αν θα με ενοχλούσε για να σου πω την αλήθεια..Μπορεί ναι μπορεί όχι...
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από Angely Σαβ Φεβ 20, 2010 10:25 pm

Ελεος...εγραψα ολοκληρο μνμ και επειδη το ειχα αφησει λιγη περισοτερη ωρα απο οτι επρεπε ανοιχτο..μου το εσβησε....τελος παντων....δικο μου λαθος που δεν προσεχα...παμε παλι απο την αρχη..

Γενικα συμφωνω με την κατι. Εφοσων το αγορι σου "εκοψε την φορα" στο κολλητο του και του ειπε ξεκαθαρα οτι θα περασει ολη την μερα μαζι σου, τοτε να μην ανυσηχεις και να αισθανεσαι οκ. Γιατι αυτο δειχνει οτι το αγορι σου ξερει να βαζει ορια ακομα και στον κολλητο του οταν πρεπει.
Οταν εχουμε 1 κολλητο που τον αγαπαμε, τον θεωρουμε σαν μελος της οικογενειας μας και μας αρεσει παρα πολυ σαν ατομο, αυτο δεν σημαινει οτι και ολοι οι αλλοι γυρω μας θα εχουν την ιδια αποψη ή θα ταιριαζουν μαζι του οσο εμεις. Αυτο ομως δεν μας σταματα απο το να συνεχισουμε να εχουμε οση επαφη θελουμε με τον καλυτερο μας φιλο (εκτος αν οι αλλοι ξερουν κατι extreme και κακο για αυτον). Ετσι να σκεφτεσαι και εσυ! Μπορει εσενα να μην σαρεσει ο κολλητος του αλλα στο αγορι σου προφανως "αρεσει". Αρα δεν πρεπει με τιποτα να προσπαθησεις να χαλασεις τη μεταξυ τους "σχεση" και ουτε πρεπει να πετας υπονουμενα ή ασχημα λογια εναντιον του αν δεν εχει κανει κατι αναλογο. Δεν θα σ'αρεσε να κανει κατι παρομοιο το αγορι σου, σωστα?
Και δεν εγινε και τιποτα- δεν μιλαω οταν ο φιλος σου εχει μονο 1-2 μερες ελευθερες απο το στρατο αλλα γενικα, πχ οπως ηταν πριν απο το στρατο- αν δεν δεις και 1 μερα τον φιλο σου. Βγες με φιλες/γονεις/ξαδερφια/συγγενεις σου ή κανει κατι αλλο για εσενα.. Μην ριχνεις ολες τις "ευθυνες" για το οτι περνανε πολυ χρονο μαζι, μονο στον κολλητο του του αγοριου σου και μην νομιζεις οτι του ασκει υπερβολικη πιεση.. Αν το αγορι σου δεν ηθελε να περασει τοσο χρονο με το κολλητο του, δεν θα το εκανε οπως δεν θα το κανει τη Κυριακη. Το οτι θελει να μοιραζεται χρονο με τον κολλητο του, φυσικα και δεν σημαινει οτι σε αγαπαει/λατρευει/θελει λιγοτερο ουτε οτι δεν περναει καλα μαζι σου. Αυτο να μην το σκεφτεσαι ουτε στιγμη! Απλα, ο καθε ανθρωπος "διαχειριζεται" με διαφορετικο τροπο τις φιλιες του και επισης μπορει να ειναι διαφορετικος και ο χρονος που θελει να μοιραζεται με τους φιλους του. Αρα μην βγαζεις συμπερασματα, απο το τροπο που πραττεις, νοιωθεις και σκεφτεσαι εσυ.
Εφοσων δεν εχει δημιουργηθει κανενα προβλημα στη σχεση σας, δεν υπαρχει λογος να ανοιξεις συζητηση για το συγκεκριμενο θεμα(κατα τη γνωμη μου παντα). Εχετε μονο λιγες μερες που θα περασετε μαζι, αρα μην αναλωνεστε σε τετοια..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από e-maraki Σαβ Φεβ 20, 2010 11:55 pm

yeap ,δικιο εχετε...απλα εμενα με πιανουν μερικες φορες τα κυκλοθυμικα μου και βλεπω παντου εχθρους...αλλα πλεον το αγορακι μου εχει μαθει να βαζει ορια... δεν πρεπει να τα βλεπω ολα ασχημα...
e-maraki
e-maraki
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 249
Ηλικία : 35
Tόπος : Stockholm, Sweden
Επάγγελμα : computer scientist
Ατάκα : Θα εκραγώ...
Registration date : 27/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από kati Παρ Μαρ 02, 2012 9:30 am

Tελικά δε μάθαμε ποτέ τί έγινε εκείνη την ημέρα!
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από e-maraki Παρ Μαρ 02, 2012 11:13 am

χαχα που το ξεθαψες! Γενικά κατάλαβα ότι τα αγόρια έχουν ανάγκη να περνούν αρκετές ώρες με τους φίλους τους και να κάνουν αντρικά πράγματα όταν δεν τους έχουν δει καιρό. Οπότε με αυτό συμβιβάστηκα. Το θέμα με τον συγκεκριμένο φίλο που είναι λιγάκι πιεστικός είναι λιγάκι ενοχλητικό αλλά και αυτό το θέμα λύθηκε καθώς ο φίλος μετανάστευσε και βρήκαμε την ησυχία μας Razz Τώρα πια και ο δικός μου κάνει παρέες που έχουν και αυτοί κοπέλα και τρώνε και οι άλλοι γκρινια! χοχοχοχ
e-maraki
e-maraki
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 249
Ηλικία : 35
Tόπος : Stockholm, Sweden
Επάγγελμα : computer scientist
Ατάκα : Θα εκραγώ...
Registration date : 27/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από kati Παρ Μαρ 02, 2012 5:13 pm

Μπήκα σε αυτή την κατηγορία κατα λάθος και είδα το θέμα σου και είπα: για να δω τί λέγαμε τότε!

Μόνο αυτός μετανάστευσε; Razz
Και αυτό - το να κάνουν οι μεν αντρικά πράγματα και οι δε γυναικεία - είναι και φυσιολογικό.

Επίσης τελικά εκείνη την ημέρα την είχε περάσει μαζί σου έτσι; Και προφανώς δεν τσακώθηκε με τον κολλητό επειδή δεν την πέρασε μαζί του!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την kati στις Παρ Μαρ 02, 2012 5:14 pm, 1 φορά (Λόγος της επεξεργασίας : Ξέχασα το θαυμαστικό στο τέλος!)
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από irla Παρ Μαρ 02, 2012 8:28 pm

Χα χα! Πάντα υπάρχουν στιγμές που μας ενοχλούν οι φίλοι και θέλουμε αποκλειστικότητα! Smile
irla
irla
Ταξιαρχος
Ταξιαρχος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1585
Ηλικία : 36
Ατάκα : τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...<3
Registration date : 24/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από e-maraki Παρ Μαρ 02, 2012 11:12 pm

Χαχα ναι μαζί μου την είχε περάσει τότε! Αλλά εκείνη τη στιγμή ήταν η μέρα που είχε γίνει η ορκομωσία και παίρνανε μετά την 4ημερη άδεια. Και ο δικός μου τη πρώτη μέρα της άδειας (που είχα να τον δω 3 βδομάδες) την πέρασε με τους φίλους του και όχι με εμένα. Και την 2η μέρα ο ένας από αυτούς τους φίλους ξαναεπέμενε να βγουν καπάκι.. για αυτό τα είχα πάρει άσχημα. Γιατί την 1η μερα της άδειας ήταν από το μεσημέρι που έφυγε από το στρατόπεδο μέχρι την επόμενη μέρα το μεσημέρι μαζί με τους φίλους του. Είχα και εγώ τα δίκια μου τότε!
e-maraki
e-maraki
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 249
Ηλικία : 35
Tόπος : Stockholm, Sweden
Επάγγελμα : computer scientist
Ατάκα : Θα εκραγώ...
Registration date : 27/11/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από kati Σαβ Μαρ 03, 2012 11:19 am

Ε σκέψου ξεμπέρδεψε γρήγορα με τους φίλους του για να μην τον πάρει κανείς από εσένα μετά Very Happy
Τέλος καλό όλα καλά που λένε!
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Φίλοι.... Empty Απ: Φίλοι....

Δημοσίευση από irla Τρι Μαρ 06, 2012 8:20 pm

Σε καταλαβαίνω! Razz Λογικό! Όλα καλά τώρα!
irla
irla
Ταξιαρχος
Ταξιαρχος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1585
Ηλικία : 36
Ατάκα : τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...<3
Registration date : 24/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης