Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ROCKWAVE FESTIVAL 2009

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ROCKWAVE FESTIVAL 2009 Empty ROCKWAVE FESTIVAL 2009

Δημοσίευση από fairies Κυρ Μαρ 15, 2009 10:34 pm

ROCKWAVE FESTIVAL 2009

27 Ιουνίου Placebo (alternative rock)
MOBY (electro pop - rock)
Gogol Bordello (Gypsy punk)

28 Ιουνίου
The Killers (Alternative Rock - Post Punk Revival)
Duffy (Pop Soul)

29 Ιουνίου
Motley Crue (Hard Rock)
Monster Magnet (Hard Rock)
Arch Enemy (Melodic Death Metal)
Lauren Harris (Hard Rock - Power Pop)
W.A.S.P. (Heavy Metal)
Voivod (Heavy Metal - Thrash Metal).


Η πρώτη μέρα ξεκινάει με electro κατάσταση και υποδεχόμστε Placebo κ Moby. Για μένα ο Moby πάλιωσε και δεν έχει τίποτα καινούργιο να προσφέρει, όσο για τους Placebo, εντάξει, παραμένουν σταθερή δύναμη στον τομέα τους. Οι Gogol Bordelo όμως είναι αλάνια, δίνουν μεγάλο show στη σκηνή και πιστεύω αξίζουν, οι περισσότεροι τους γνώρισαν όταν βγήκαν στη σκηνή με την Madonna στο "Isla Bonita".Αν και το είδος της μουσικής τους δεν ταιριάζει με κανένα από των υπόλοιπων ημερών, θα προτιμούσα να τους έβλεπα ξέχωρα με κάποιους άλλους.

Δεύτερη μέρα και έχουμε τους The Killers κ την Duffy. Οι πρώτοι αποτελούν atraction του φετινού Rockwave. Πολύ γνωστοί με μεγάλο κοινό, σίγουρα από τις καλές μέρες του festival. H Duffy, είναι φετινό "πυροτέχνημα". Το πόσο θα μείνει στην επιφάνεια δεν ξέρω αλλά σίγουρα βρήκαν ένα πιασάρικο όνομα για να συνοδεύσει τους πρώτους. Έχει βγάλει ωραία τραγουδάκια και όσοι πάνε θα περάσουν καλά.

Για την τρίτη μέρα δεν θα γράψω τίποτα. Δεν έχω αρκετές γνώσεις πάνω σ'αυτό το είδος, οπότε περιμένω τους ειδικούν να κάνουν τις δικές τους εκτιμήσεις.

Θέλω να πιστεύω ότι θα κρατήσουν και κανένα όνομα έκπληξη για την τελευταία στιγμή,
H τιμη του εισιτιριου 50εuro

fairies
Συνταγματαρχης
Συνταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1106
Ηλικία : 40
Tόπος : ΑΘΗΝΑ
Ατάκα : oti den mas skotwnei mas kanei poio dinatous....mexri na mas kanei omws????
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ROCKWAVE FESTIVAL 2009 Empty Απ: ROCKWAVE FESTIVAL 2009

Δημοσίευση από Zozephin Δευ Μαρ 16, 2009 12:22 am

Το φετινο rockwave εχω να πω ότι είναι τελείως μουφα...και από άποψη ροκ και απο άποψη υπολοιπων....καταρχάς που κολλάει η duffy sto rockwave???Μάλλον για να μαζέψουν λεφτα....ενω πας στο εξωτερικό και βλέπεις τον αγαπημενο σου καλλιτέχνη με 5 ευρώ εδώ είμαστε αναγκασμένοι να πληρώνουμε πάνω από 50 ευρώ για να δούμε τους αγαπημένους μας καλλιτέχνες ....αίσχος!!!και φανταστείτε ότι φέτος που μείωσαν το εισητηριο στο rockwave apo 100 se 45 ...έχει μέτρια ονόματα..!
Zozephin
Zozephin
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1697
Ηλικία : 38
Tόπος : Alimos -Athina
Επάγγελμα : Designer
Registration date : 15/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης