Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ροδος

+2
kati
Angely
6 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:12 pm

Λοιπον μια και η Ζοζεφιν....με εκανε να θελω να παω ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΡΑ.....ΑΛΛΑ ΤΩΩΩΩΩΩΩΡΑ ΟΜΩΣ....και επειδη αυτο δεν γινεται με τπτ τωρα..λεω να σας γραψω καποια πραγματακια για το αγαπημενο μου νησι, τη Ροδο...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από kati Δευ Μάης 04, 2009 2:26 pm

Nαι γράψε μας γιατί και εγώ θέλω να μην ξαναέρθω ΠΟΤΕ σε αυτή τη δουλειά αλλά κάτι μου λέει πως θα ξαναέρθω....
Για να δούμε τί θα μας πεις για τη Ρόδο!
Smile
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από basw... Δευ Μάης 04, 2009 2:28 pm

αχ μωρε λενε οτι ειναι τελεια αλλα πεφτει λιγο μακρια...ποσες ωρες ειναι απο πειραια?
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:31 pm

Καταρχην αυτο το νησι ειναι μαγικο...Εχει τα παντα...Θες να σαι με την οικογενεια σου ησυχα, η μηπως με τον φιλο σου για ρομαντικες διακοπες η μηπως με παρεα για ατελειωτα ξενυχτια...η μηπως σου αρεσουν τα μουσεια και οι αρχαιολογικοι χωροι η σου αρεσει να κανεις μικρα ταξιδακια η μηπως απλα θες μια τελεια παραλια να ξημερωβραδιαζεσαι- και αν ναι, θες η παραλια να ειναι με αμμο, βοτσαλακι...μεγαλη μικρη-..Σε οτι κατηγορια και αν ανηκεις, θα ευχαριστηθεις απολυτα τις διακοπες σου στην Ροδο...
Απλα παντα καλο ειναι να παρεις πληροφοριες απο ανθρωπους που γνωριζεις και να προτιμας να πηγαινεις σε μερη τα οποια δεν θεωρουνται τοσο τουριστικα...ως συνηθως...εκει που βλεπεις ντοποιους εκει και εσυ...

Καταρχην, απο παραλιες...
Η κεντρικη παραλια της πολης της Ροδου..
Ροδος Rhodes-beach

ειναι και αυτη ελκυστικη παρα οτι ειναι στο πιο κεντρικο σημειο ολοκληρου του νησιου και εχει παρα πολυ κοσμο ιδιως σε εποχες οπου υπαρχουν στανταρ πολυ τουριστες..
Καταρχην σε ολες τις παραλιες της Ροδου, θα βρεις ντους εκτος απο κατι λιμανακια και επισης στις πιο πολλες υπαρχουν και μερη για να αλλαξεις..
Επισης μπορεις να φας κατι..ΠΧ υπαρχουν κατι καντινες που προσφερουν αναψυκτικα, νερο και σαντουιτς και υπαρχουν και 1-2 καφε οπως ειναι το Ελλη..το οποιο στα νεανικα χρονια των γονιων μου ηταν 1 απο τα καλυτερα κλαμπ, μετα "χαλασε" και τωρα ομως ξανα το εκμεταλευτηκαν και μπορεις ανετα να πιεις το ωραιο καφε σου πανω στη παραλια..επισης το βραδυ εχει ωραιο φαγητο αλλα και για ενα ποτακι..
Ροδος 63773-2159555-Villa_Cleobolus-Rodos_City
(Ναι πισω απο αυτο το τρουλικο μπεζ κτισμα..)
Σε αυτη τη παραλια μπορεις να κανεις πολλα water sports εχοντας την ωραια θεα της πολης γυρω σου..Φυσικα υπαρχουν απειρες ομπρελες και ξανπλωστρες (που πρεπει να πληρωσεις φυσικα) και επισης εχει ενα "βατηρα"(στη Ροδο το λενε Τραμπολινο) οπου ανεβαινεις και κανεις βουτιες..αλλα να πω την αληθεια εγω φοβαμαι λιγο γιατι σε εκεινο το σημειο (μεν βαθεια εννοειται) υπαρχουν κατι βραχια...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:34 pm

Με καραβι νομιζω οτι κανει γυρω στις 13 ωρες. Προτιμηστε ενα απο τα καινουργια.Λογικα θα κανει δρμολογια και το blue star ferries...
Με αεροπλανο 40-45 λεπτα..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:34 pm

Εχω πολλα να πω..Αρα θα το κανω σε σπαστες συνεχειες....Για να κανω το διαλλειμα μου κιολας ετσι..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από basw... Δευ Μάης 04, 2009 2:38 pm

καλυτερα για να μην διαβαζουμε κατεβατα ετσι θα ειναι πιο ξεκουραστα...να αας πουμε εμενα το προβλημα μου θα ειναι οτι θα θελω να παρω το αμαξι μου μαζι ή τη μηχανη του βαγγελη αρα θα αναγκαστω να παρω πλοιο...13 ωρες??? Shocked
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:52 pm

Παραλια-2
Καλιθεα
Ροδος Kallithea

http://www.intickets.gr/rhodes/beach/images/kalitheabeach.jpg
Σε αυτη τη περιοχη υπαρχουν κατι σαν μικροι κολπισκοι, με βραχια απεξω...Δεν ειναι για τα ατομα που θελουν μονο αμμο..
Μπορεις ν αδιαλξεις οποιο κολπισκο θες..Νομιζω ειναι γυρω στους 3-4..
Ειμαι σιγουρη οτι σε 2 υπαρχουν και ξαπλωστρες και ομπρελες ( οι τρελοι οι Ροδιτες εβαλαν ξαπλωστρες πανω στα βραχια).
Ενας ειναι αυτος οπου εμπερικλυει τα παλια ιαματικα λουτρα (τα οποια ηταν πολυ διασημα παλια) και εδω ειναι που ειχε γυρισει πολλες σκηνες και απο ενα εργο της η Βουγιουκλακη..Πληρωνεις εισοδο, νομιζω γυρω στα 3 ευρο και δυστηχως δεν νομιζω οτι αυτο το εισητηριο δεν εμπερικλυει τιποτα εκτος απο την εισοδο.Αλλα αξιζει να πας εστω 1 φορα..και μπορεις να κανεις βολτα και στοπανω μερος οπου ειναι κατι σαν εκθεσιακος χωρος με ωραιες φωτογραφιες κιολας.
Ροδος Kalithea4
Ροδος 23_D2A_5714
Επισης εχει 1 ωραιο μπαρακι οπου μπορεις να φας και να πιεις μεχρι και κοκτειλ..Νομιζω μαλιστα πως το μπαρακι ειναι ανοιχτο μεχρι αργα το απογευμα.. Η παραλια ειναι πολυ ομορφη...Εχει ωραιο πρασσινογαλαζα νερα οπου χρωματιζονται και απο τους βραχους γυρω γυρω..
Αλλα επειδη πανε πολυ Ιταλοι που δεν ξερουν να κολυμπουν πολυ καλα και ετσι μενουν στα ρηχα, καλο ειναι να κολυμπησεις λιγο και να πας πιο βαθεια..
Ροδος Kalithea11
Ροδος KalitheaSprings
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 2:54 pm

Εκτος βασω μου αν το στειλετε το αυτοκινητο με καραβι και το κανονισετε ωστε να φτασει πχ λιγες ωρες μετα που θα φτασετε εσεις με αεροπλανο. Πχ πατε καπου στη πολη για καφε και αραζετε και περιμενετε να ερθει το καραβι και πατε στο λιμανι και παιρνετε το οχημα..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 3:15 pm

Παραλια-3
Αντονι κουιν..
Παλι στο ιδιο στυλακι..σαν λιμανακι δλδ..Ναι ναι κι εδω οι τρελοι Ροδιτες εβαλαν ομπλρελες και ξαπλωστρες..Κατεβαινεις απο κατι σκαλακια..και πρεπει να προσεχεις λιγο..
Ειναι πολυ ομορφη παραλια με απιστευτα τιρκουαζ νερα.. Πηρε το ονομα της γιατι νομιζω οτι ο Αντονι Κουιν ειχε ενα κτημα πολυ κοντα..
Ροδος Antonyquinn
Ροδος Antonikouin

Παραλια-4
Τσαμπικα
Μια απο τις πιο ονομαστες παραλιες..γιατι ολοι οι λατρεις της αμμου την λατρευουν.. Εχει παρει το ονομα της απο 1 μικρο εκκλησακι που βρισκεται στον ψηλο λοφο κοντα στη μια μερια της παραλιας...Οπου ειναι αφιερωμενο στην Παναγια την Τσαμπικα. Θα αναφερθω πιο μετα σε αυτο..
Σε αυτη τη παραλια μπορεις να κανεις watersport, να παιξεις βολευ...η να χουζουρεψεις στην ξαπλωστρα σου..αν και μαζευει πολυ κοσμο..

Ροδος 2921361658_eae9723e7c

Ροδος >
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από kleo Δευ Μάης 04, 2009 5:52 pm

Καλά εε ασύλληπτα μέρη !
kleo
kleo
Ταγματαρχης
Ταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1009
Ηλικία : 38
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Οικονομολόγος
Registration date : 11/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 7:41 pm

Ε ναι ειναι απιστευτα κλεο μου...και ολα αυτα κ ακομα πιο πολλα σε 1 μονο νησι..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 8:13 pm

Παραλια-5
Πευκοι

Ροδος Thu@_28__D2X5294
1 παραλια ονομα και πραγμα...
Ειναι με αμμο, και γενικα πολυ ριχη, ειναι ομορφα ομως γιατι κολυμπας και βλεπεις πολλα πευκα γυρω σου...Ανετα μπορεις να παιζεις με τις ρακετες σου η βολευ και να σαι ορθιος μεστη θαλασσα ωστε να δροσιζεσαι (αφου ειναι τοσο ρηχα).
Θα δεις πολλα εξοχικα...γιατι θεωρειται πολυ καλη περιοχη της Ροδου.
Επισης πανω εχει ταβερνες και καφε...αν και οκ δεν εχω ενθουσιαστει με καμμια ταβερνα απο αυτη τη παραλια.
Α και ξεχασα να πω οτι κανει πολυ μα πολυ ζεστη εκει...Αρα καλο ειναι να πατε νωρις για μπανιο στους Πευκους.

Παραλια-6
Λινδος και λιμανακι Αγιου Παυλου

Ροδος Lindos-beach2

Η Λινδος ειναι κατι σαν χωριο αλλα πραγματικα θυμιζει κυκλαδονησι.. Ειναι πολυ γνωστο μερος για τους ξενους..και εχει 1 μικρη παραλια απο κατω η οποια ειναι ομορφη...Αλλα οπως και στους Πευκους (δεν εχουν μεγαλη αποσταση μεταξυ τους..Αλλα γενικα ειναι μεγαλη αποσταση απο τη Πολη αρα αν μενεις στη Πολη πρεπει να ξεκινησεις νωρις).και μετα πας πανω στη Λινδο για φαγητο, καφε η παγωτο.
Επισης υπαρχει και το λεγομενο λιμανακι του Αγιου Παυλου οπου ειναι απο την αλλη μερια της Λινδου..Νομιζω λεγεται οτι εδω ηρθε πρωτα ο Αγ Παυλος για να διαδωσει τον Χριστιανισμο.
Να πω την αληθεια δεν εχει τυχει να κολυμπησω εδω ποτε γιατι συνηθως παμε στη Καλαθο (αλλη 1 παραλια) οπου ειναι κοντα..Αλλα εχω ακουσει οτι ειναι παρα πολυ ομορφα..και γαλαζοπρασσινα τα νερα..και επισης οτι δεν γινεται τοσος χαμος απο τουριστες οπως στην παραλια της Λινδου.

Παραλια-7
Καλαθος

Ειναι 1 τεραστια παραλια λιγο πριν απο την Λινδο.Φανταστικη!!!! 1 απο τις αγαπημενες μου επιλογες..
Ροδος 148
Ροδος Kalathosbeach1

Ειναι βαθια καπως τα νερα αλλα ειναι πολυ ομορφα..Σε αυτη την παραλια ειναι πολυ πιθανο να εισαι μονος σου επι πολλα μετρα...
Θες να κολυμπας επι ωρες...
Εχει καποιες καντινες σε καποια σημεια για οτι χρειαστεις αλλα και καποια ξενοδοχεια πολυ κοντα..Και επισης ανα τακτα χρονικα διαστηματα υπαρχουν ομπρελες..Αλλα ανετα μπορεις να εχεις τη δικια σου ομπρελα και ψαθα..Υπαρχει πολυς μα παρα πολυ χορος...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Δευ Μάης 04, 2009 9:01 pm

Παραλια-8 Αφαντου
Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ....
Ροδος Afandou%20Beach

(Κανω λιγο αντιγραφη απο το αλλο θεμα). Η παραλια ειναι γυρω στα 3-4 χλμ νομιζω...οσο παει το ματι σου...και ειναι απιστευτη... Εχει και αυτο το μικρο μικρο βοτσαλακι που ουτε σε ποναει στο περπατημα (οκ φορας και καμμια σαγιοναρα γιατι ειδαλλιως θα καουν τα ποδαρακια σου απο τον ηλιο..) και ουτε κολλαει οπως η αμμος στα ποδια σου..
Μπορει να μην εχει γαλαζοπρασσινο χρωμα, αλλα οταν μπεις δεν θες να βγεις με τοσο ωραια θεα γυρω σου.. Συνηθως κιολας αν δεν πας Σαββατοκυριακο, μπορεις να απλωσεις την ψαθα σου και να σαι μονος σου επι παρα παρα μα παρα πολλα μετρα..Και επισης ειναι φανταστικα και για απογευματινο μπανιο εκει κατα τις 6...με το φως της δυσης να χρωματιζει τα νερα σιγα σιγα...
Εχει και σε αυτη ομπλρελες και απλωστρες αλλα μπορεις να εχεις τα δικα σου..
Εχει καποιες καντινες..Επισης εκει κοντα ειναι και 1 φυλακιο φανταρων (ηταν εκει ο δικος μου, αλλα ηταν χειμωνα αρα δεν μπορουσα να παω). Εχει εκει κοντα γηπεδο του γκολφ αν σας αρεσει το αθλημα.

Παραλια-9
Πρασονησι..

2 παραλιες που ενωνονται σε 1 και απο κατω ειναι σαν να δημιουργουν 1 νησι..το οποιο ειναι καταπρασσινο (εξου και το ονομα)..
Η 1 παραλια εχει ηρεμα νερα ενω η αλλη ειναι ιδανικη για windsurfing, αρα θα δεις πολλους surfers. Δυστηχως για μενα..εχουν ανοιξει εκει κοντα πολλες τουριστικες ταβερνες και κατι δωματιακια...και καταστηματα για εξοπλισμο.
Αλλα αξιζει να πας..ιδιως για βολτα..αν και ειναι το νοτιοτερο ακρο του νησιου...
Ροδος Prasonisi2

Ροδος 141806-prassonisi
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Zozephin Παρ Μάης 08, 2009 1:30 am

εχω πάει 2 φορές ρόδο αλλα ήμουν πολύ πιο μικρή αλλα από τι θυμαμαι είναι τέλεια....Εγώ κανόνισα το πρώτο στάδιο των διακοπών μου....στη Κρήτη....!!!!
Zozephin
Zozephin
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1697
Ηλικία : 38
Tόπος : Alimos -Athina
Επάγγελμα : Designer
Registration date : 15/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από fairies Παρ Μάης 08, 2009 7:47 am

podos ti mu thimisate 5 meri..ti kala pou itan

fairies
Συνταγματαρχης
Συνταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1106
Ηλικία : 40
Tόπος : ΑΘΗΝΑ
Ατάκα : oti den mas skotwnei mas kanei poio dinatous....mexri na mas kanei omws????
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Παρ Μάης 08, 2009 11:40 am

Ειναι τοσα πολλα τα μερη που μπορεις να πας που ειμαι σιγουρη οτι δεν εχετε παει σε ολα..Αρα καιρος οσες μπορουν να το ξανακανονησουν..
Τελειωσα με τις παραλιες..Μεν υπαρχουν πολλες περισσοτερες...Πχ ολες αυτες που ειπα ειναι απο την ανατολικη πλευρα της ροδου (εκτος απο το Πρασονησι που πιανει και τις 2 πλευρες)...Η δυτικη εχει και αυτη παραλιες αλλα ειναι πιο αγρια τα νερα..Και επισης υπαρχουν πολλες ακομα στην ανατολικη πλευρα, οπως το Γενναδι, τα Κολυμπια, αλλη παραλια με αμμο λιγο πιο περα απο της Καλλιθεας, τα Στεγνα, το Χαρακι..κα. Αλλα αυτες οι 9 ειναι οι αγαπημενες μου..

Τωρα για μερη για βολτες τι να πρωτοπω...
1) Ενυδρειο
Πραγματικα αξιζει να πατε..Ειναι στη πολη. Κοντα στο πιο βορειο ακρο του νησιου..Δλδ κοντα στη παραλια...Ειναι απιστευτο γιατι βρισκεται σαν καπως να το λεμε υπογειο.. (δεν ειναι το καλυτερο για κλειστοφοβικους..αλλα ετσι σε βαζει μεσα στο κλιμα και ειναι ολο φτιαγμενο μεσα σε βραχο..Εχει πολλα διαφορετικα ειδη..και μαλιστα νομιζω το εφταξαν ή - εστω- αρχισαν να το φτιαξουν οι Ιταλοι..Θυμαμαι οτανημουν μικρη-γυρω στα 4- ειχαν και 1 μιρκη μαυρη φωκουλα..και επειδη ξεραμε τον ανθρωπο που τη φρονιζε καθε φορα με αφηνε να πηγαινω μεσα στο χωρο οπου βρισκοταν και να βλεπω τον κυριο που την ταιζε..

Ροδος SHcPjRqnD-

Ροδος Rhodes_01

Ροδος 09b
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Παρ Μάης 08, 2009 11:41 am

Ροδος Enydreio
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από basw... Σαβ Μάης 09, 2009 10:35 am

καλα το ενυδρειο πρεπει να τα σπαει!
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Σαβ Μάης 09, 2009 11:13 am

Πραγματικα ειναι απιστευτα..
2) Εφτα πηγες
Ροδος Eptapiges

Cool.jpg" alt="" />

Ροδος 100_0552

Ροδος P1040799
Ροδος %CE%95%CE%A0%CE%A4%CE%91+%CE%A0%CE%97%CE%93%CE%95%CE%A3+(5)

Ροδος Lak3

Οι εφτα πηγες ειναι 1 υπεροχο μερος, κοντα στα Αφαντου περιπου..
με πολλα δεντρα, παπιουλες, παγωνια και αλλα πτηνα..Ειναι ωραια να πας για χαλαρωση..Εχω να παω πολλα χρονια αρα ελπιζω να εχει παραμεινει ετσι..
Εχει 1 ταβερνα κιολας απο πανω αν πεινασεις..αλλα ειναι αρκετα τουριστικη..
Εχει πολλα ρυακια και ποταμακια (εξου και το ονομα)..Τα ρυακια περνανε μεσα απο 1 -κατι σαν συρραγγα (για την οποια μαλιστα λεγανε στη ροδο οτι πρεπει οι ερωτευμενοι να περασουν απο εκει για να κρατησει η αγαπη τους για παντα)- και οδηγει σε 1 λιμνουλα..η οποια οταν εχει πολυ νερο..δημιουργει 1 ομορφο μικρο καταρραχτη..
Πριν πατε ρωτηστε κανεναν ντοπιο αν εχει παραμεινει ετσι οπως ηταν παλια η αν εχει χαλασει...Μην σας στειλω και αδικα..Αλλα νομιζω θα ειναι ομορφα..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Σαβ Μάης 09, 2009 11:30 am

3) Κοιλαδα με τις Πεταλουδες
Ειναι αλλο 1 ονειρικο τοπιο...με τι αλλο..πολλες πεταλουδες
Ειναι και αυτο μεσα στα δεντρα και εχει και 1 ποταμακι...εχει μερος να καθησεις να ξεκουραστεις..και 1 καντινα για οτι θες να παρεις..και λιγο πιο εξω απο την κοιλαδα εχει και καποια εστιατορια νομιζω..Εδω νομιζω για να μπεις πληρωνεις καποιο μικρο αντιτιμο για εισοδο..Αλλα αξιζει..
Εδω ερχονται πεταλουδες απο 1 συγκεκριμενο ειδος.. πολυ ομορφες..
Ροδος P1010516
Αλλα δυστηχως εχει μειωθει αρκετα ο αριθμος τους, φυσικα υστερα απο την επεμβαση του ανθρωπου..
Γιατι παλια οταν ηταν μικρη η μαμα μου, μου ειπε οτι ηταν 1 κυριος και σφυρουσε και συκωνονταν ολες μαζι απο το τρομο τους η κακομοιρες..και γινοταν ο χαμος...δεν μπορουσες να δεις μπροστα σου..Ηταν απειρες...
Αλλα ακομα και τωρα ειναι πολλες..και συνηθως καθονται πανω σε βραχακια...Καλο ειναι να κανεις καπως ησυχια για να μην τις ταραζεις..

Ροδος 5

Ροδος Petaloudes
Ο κορμος ολος αυτος ειναι καλυμενος με πεταλουδες..
Ροδος 6230962

Ροδος Rod-n401
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από basw... Σαβ Μάης 09, 2009 1:38 pm

αντζυ τι σχεση εχεις με τη ροδο???
σου δινουν ποσοστα για διαφημιση? γιατι εισαι πολυ καλη...
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Σαβ Μάης 09, 2009 2:41 pm

Σε ευχαριστω γλυκια μου..Ειναι η μαμα μου απο τη Ροδο..και απλα ειμαι ερωτευμενη με αυτο το νησι...
Οχι κανενα ποσοστο...τωρα που το λες θα τους ζητησω... Cool
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από kati Σαβ Μάης 09, 2009 9:04 pm

Εμείς πάντως όταν πήγαμε με το σχολείο στην Κοιλάδα με τις πεταλούδες είχες πολύ λίγες.Αυτό βέβαια Απρίλιο μήνα.Το καλοκαίρι ίσως να έχει πολλές!
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροδος Empty Απ: Ροδος

Δημοσίευση από Angely Σαβ Μάης 09, 2009 9:39 pm

Ναι γιατι νομιζω οτι μεταναστευουν και φθανουν στη Ροδο πιο πολλες απο μαιο και μετα...
Τελευταια φορα που ειχα παει ηταν καλοκαιρι 2005 και ειχε πολλες...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης