Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

+5
Zozephin
basw...
Angely
kati
xanthi
9 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από xanthi Τετ Μάης 06, 2009 7:07 pm

Κορίτσια βοηθήστε με! Είμαστε μια παρέα με 4 κολλητές. Όλες στην ίδια ηλικία (η μια ένα χρόνο μικρότερη). Έχουμε μεγαλώσει στην ίδια γειτονιά από πιτσιρίκια 4-5 χρόνων. Εδώ κ λίγο καιρό η μια χωρίς καμία απολύτως εξήγηση απομακρύνθηκε εντελώς. Τη ρωτήσαμε με τρόπο η κάθε μια είπε δεν συμβαίνει τίποτα αλλά συνέχισε να είναι μακριά. Είπαμε όλα οκ δεν θέλει απλά να είναι άλλο μαζί μας κ το αφήσαμε εκεί το θέμα. Να σας πω ακόμα πως αν κ κολλητές είμαστε εντελώς διαφορετικοί χαρακτήρες.

Το θέμα μου δεν είναι αυτή η φίλη όμως αλλά μια από τις άλλες, η Μ. Η Μ είναι ρεαλίστρια ενώ εγώ είμαι πολύ ονειροπόλα κ κάνω πολλά σχέδια για το μέλλον. π.χ όταν ο Λευτέρης τελειώσει με το καλό το στρατό θα έρθει να με ζητήσει κ σιγά σιγά λέμε να φτιάξουμε το σπίτι μας. Όταν το συζητάω με τη Μ αρχίζει να μου λέει κ πως θα το φτιάξετε το σπίτι κ δεν θα πάρετε εύκολα δάνειο, κ θα χρεωθείτε κ γιατί θες να παντρευτείς, γιατί βιάζεσαι κ γενικώς με προσγειώνει απότομα. Όταν της είπα ότι μάλλον σε ένα χρόνο θα φύγω για το εξωτερικό για 5 χρόνια περίπου άρχισε να μου λέει ότι δεν θα κρατήσει η σχέση μου με τον Λευτέρη κ καλύτερα να χωρίσω πριν φύγω κ ότι αν κρατήσει αυτή η σχέση θα είναι μόνο κέρατο κλπ. Τότε της είπα κάτι που ένιωθα ότι όταν της λέω τα όνειρά μου νιώθω να υψώνει έναν τοίχο μπροστά απ' αυτά κ να μην μ' αφήνει να τα ζήσω. Αυτή κατάλαβε ότι είπα πως μου καταστρέφει τα όνειρα κ προσβλήθηκε. Μιλήσαμε πολύ σήμερα με μνμ αλλά είμαι σίγουρη πως δεν με κατάλαβε. Μου είπε πως δεν μπορεί να είναι δίπλα μου κ να μου λέει ψέματα, ότι δεν μπορεί να είναι μια φίλη μαριονέτα που να λέει ναι σε όλα. Της ζήτησα να με καταλάβει γιατί είμαι άρρωστη ψυχολογικά (πριν λίγο καιρό πήγαινα σε ψυχολόγο). Κάποια στιγμή μου είπε ότι εντάξει απλά έχω μάθει να είμαι ειλικρινείς κ ήθελα να σου πω πως νιώθω. Της ζήτησα να τα πούμε από κοντά κ είπαμε να συνατηθούμε την Παρασκευή.

Έκανα κάπου λάθος ρε κορίτσια; Τι δεν εξήγησα σωστά; Γιατί δεν με καταλαβαίνει; Είμαι πολύ χάλια δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω... Πρόβλημα με τη κολλητή μου... 481445 Τώρα μου είπε πως δεν άλλαξε κάτι μεταξύ μας κ ηρεμώ λίγο... Τι θα μπορούσα να της πω για να με καταλάβει; Αν χάσω κ αυτή θα τρελαθώ...
xanthi
xanthi
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ηλικία : 36
Tόπος : Πάτρα
Ατάκα : Χαμένη μάχη είναι αυτή που δεν δόθηκε ποτέ!
Registration date : 15/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kati Τετ Μάης 06, 2009 8:04 pm

Nα σου πω κάτι ξανθή μου;Και εγώ είμαι ονειροπόλα αρκετά όπως είμαι και πολύ θετικός άνθρωπος και λίγο ρεαλίστρια.Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν μπορώ να σκέφτομαι ό,τι θέλω.Και εμένα πολύ ρεαλίστρια είναι η αδερφή μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν μιλάει με τον τρόπο που φαντάζομαι σου μίλησε η φίλη σου εκείνη την ώρα.Ίσως εκείνη είναι ρεαλίστρια με τάσεις απαισιοδοξίας.Προφανώς δε γίνεται να είσαι ούτε το ένα ούτε το άλλο αλλά κάτι ενδιάμεσο.Δε γίνεται να τα βλέπεις όλα άσπρα ούτε όλα μαύρα..
Πρώτον μη στενοχωριέσαι για όσα σου είπε η φίλη σου γιατί πίστεψέ με όταν υπάρχει θέληση τα πάντα είναι δυνατά.Αν εσύ θέλεις να πας στο εξωτερικό και να έχεις τη σχέση με το αγόρι σου,τότε αν και ο ίδιος το θέλει αυτή η σχέση θα κρατήσει μια χαρά(ζωντανό παράδειγμα η Άντζελυ).Δεύτερον, για να φτιάξει κάποιος οικογένεια, πες της δε χρειάζεται να πάρεις δάνειο.Αγάπη χρειάζεται να έχεις!Αυτή η κολλητή σου όσα χρόνια είστε φίλες έστι μιλάει-σκέφτεται-συμπεριφέρεται?Επίσης αυτή η φίλη σου έχει σχέση;Αν όχι επειδή έχω ακούσει πολλά άσχημα από "κολλητές" ετών, σκέψου μήπως κατά μεγάλη πιθανότητα ίσως ζηλεύει λιγάκι που έχεις ένα αγόρι να σε αγαπάει κ να το αγαπάς, σε αντίθεση με εκείνη που δεν έχει σχέση.(Αυτό σου το λέω χωρίς να ξέρω το χαρακτήρα της κοπέλας αλλά μόλις τα διάβασα αυτό μου ήρθε στο μυαλό).
Συζήτησε με τη φίλη σου ήρεμα, δες για ποιό λόγο(αν και φαντάζομαι τί θα σου πει) τα βλέπει όλα κατ' αυτό τον τρόπο πες της πώς αισθάνεσαι και εσύ και από 'κει και πέρα ούτε λόγος να μην είστε κολλητές πλέον υπάρχει ούτε τίποτα.Απλά ό,τι σου λέει από το ένα αυτί να σου μπαίνουν από το άλλο να σου βγαίνουν.Εσύ κάνεις τα όνειρα σου και όσα θέλεις τα κάνεις και πραγματικότητα.Και θα δανειστώ slogan διαφήμισης:Nothing it's impossible!
Ξέρω το αναλύω πάρα πολύ αλλά το κάνω για α σου δώσω να καταλάβεις πως δεν γίνεται κοριτσάκι μου να κλαις κ να στενοχωριέσαι τόσο πολύ.Όλα θα φτιάξουν,μια χαρά φίλες θα συνεχίσετε να είστε με τη διαφορετικότητά σας.
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από Angely Τετ Μάης 06, 2009 8:14 pm

Συμφωνω πολυ με τη κατι...
Ολα ειναι δυνατα...και λιγη αισιοδοξια στη ζωη δεν βλαπτει, αυτο στην φιλη σου κυριως να το πεις..
Και οκ καταλαβαινω πως νοιωθεις...κι εγω εχω χασει κολλητη λογω δικης της συμπεριφορας και με πονεσε...ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗ ΧΑΣΕΙΣ...ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ..
Απλα γλυκια μου, οπως σου ειπα...να ακους τη γνωμη των αλλων, αλλα να κρατας την δικια σου εφοσων τη βρισκεις σωστη και να απαιτεις να την σεβαστουν...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kati Τετ Μάης 06, 2009 8:19 pm

(Άσχετο αλλά άντζυ μήπως στην προηγούμενη ζωή ήσουν εγώ; Shocked γιατί και με άλλες κοπέλες συμφωνώ σε πολλά πράγματα αλλά όχι κ έτσι όπως συμφωνώ με εσένα! Cool ) Συνεχίζουμε στο θέμα μας
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από basw... Τετ Μάης 06, 2009 8:58 pm

ξανθη ισως η φιλη σου να εχει καταλαβει οτι πετας στα συννεφα και να θελει να σε προσγειωσει για να μην πληγωθεις. κι εγω μερικες φορες το κανω με την αδερφη μου αυτο, η οποια ζει σε δικο της κοσμο και τα βλεπει ολα ροδινα. φαντασου οτι ειναι μεγαλυτερη αλλα παντα εγω της βρισκω λυσεις και φαινεται σαν να την περναω εγω 3 χρονια. ετσι ηταν παντα, εγω τη συμβουλευα αντι εκεινη εμενα. εγω ομως το κανω επειδη ξερω πως αν κατι δεν της παει οπως θελει, θα στενοχωρηθει πολυ.
ισως να το βλεπει ετσι η φιλη σου, απλα το κανει με λαθος τροπο. ας το ξεκαθαρισεις αυτο στο μυαλο σου.
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από xanthi Πεμ Μάης 07, 2009 11:28 am

Καλημέρα! kati η φίλη μου έχει σχέση κ μάλιστα το παιδί θέλει να προχωρήσουν σοβαρά αλλά αυτή δεν θέλει να παντρευτεί. (Όχι συγκεκριμένα με αυτόν γενικά). Χτες μίλησα κ με την άλλη φίλη μας η οποία πήρε το δίκιο της Μ. Νιώθω πως δεν μπορούν να με καταλάβουν κ το δέχομαι. Βάσω αυτό ακριβώς κάνει κ όπως είπες το κάνει με λάθος τρόπο. Και οι δύο βασικά. Μόλις τους ανακοίνωσα (στην κάθε μία ξεχωριστά) για το εξωτερικό μου είπαν κ οι δύο με τη μια δηλαδή θα χωρίσεις με το Λευτέρη αφού θα σε κερατωσει κλπ. Ένιωσα να με πνιγουν. Ναι οκ κ εγώ έχω σκεφτει ότι μπορεί να μην αντέξει κ να ψάξει για κάτι άλλο αλλά εκείνη τη στιγμή ήθελα να ακούσω ένα μπράβο μόνο.... Της είχα πει ότι θα πήγαινα σήμερα από το γραφείο που δουλεύει να μιλήσουμε γιατί δεν μπορούσε χτες να συναντηθούμε αλλά σήμερα της είπα ότι δεν προλαβαίνω να περάσω. Ελπίζω να μην το πάρει στραβά κ αυτό...
xanthi
xanthi
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ηλικία : 36
Tόπος : Πάτρα
Ατάκα : Χαμένη μάχη είναι αυτή που δεν δόθηκε ποτέ!
Registration date : 15/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kati Πεμ Μάης 07, 2009 12:36 pm

Δεν υπάρχει λόγος να το έχει πάρει στραβά.Μην ανησυχείς.Πες της να βρεθείτε το απόγευμα.Τώρα για μπράβο και τέτοια αφού ξέρεις πως κ οι δύο είναι διαφορετικές από εσένα μη στενοχωριέσαι που δε σου το είπαν..Το μπράβο το πήρες από την ενθάρρυνση του αγοριού σου(ίσως της οικογένειάς σου που λογικά χαίρονται για εσένα) και εμάς!
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από Angely Πεμ Μάης 07, 2009 1:45 pm

Αχ γλυκια μου...Δυστηχως περιμενουμε απο τους ανθρωπους πολλα μου φαινεται... Αστα εγω και η οικογενεια μου να δεις τι εχουμε ακουσει που εφυγα και ηρθα να σπουδασω Αγγλια..
Και καλα οσο για τη σχεση μου που θα γινοταν σχεση εξ αποστασεως..απλα προσπαθουσα να μην ανοιγω καν αυτη τη συζητηση με κανεναν η μονο με αυτα τα ατομα που ηξερα οτι το βλεπουν διαφορετικα το θεμα..ευτυχως 1 χρονο πριν να φυγω εκανα (προετοιμασια) και εκει ηταν αρκετες κοπελες που ειχαν σχεση η τελος παντων που ειχαν κανει σχεση απο αποσταση η καποιες φιλες τους ειχαν κανει..
Ε και ετσι ημουν οκ...
Οκ στανταρ υπαρχουν δυσκολιες...και στανταρ υπαρχουν ρισκα..και σιγουρα πρεπει να κανεις πολυ ΥΠΟΜΟΝΗ και να ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ο 1 τον αλλον..
Υπαρχουν περιπτωσεις οπου 1 απο τους 2 απατησε τον αλλον..αλλα ποιος σου λεει οτι αν καποιος θελει και το εχει στο μυαλο του να απατησει δεν θα κανει και ας ζειτε σε διπλανα σπιτια? Αυτο να πεις στις φιλες σου..Και οτι οταν εχεις εμπιστοσυνη και υπαρχει αγαπη σε 1 σχεση δεν απατας τον αλλον και ας εισαι σε αλλον πλανητη..Δεν λεω και εμενα εχουν δωθει ευκαιριες και ειμαι σιγουρη και στον φιλο μου..αλλα τουλαχιστον απο τη μερια μου της αρνηθηκα ολες και πιστευω απο λεγομενα του φιλου μου και κοινων φιλων και γνωστων και απο πραξεις του φιλου μου, πιστευω οτι δεν με εχει απατησει ποτε ουτε εκεινος..
Απλα πχ τωρα που ειναι στο στρατο, μπορεις να δεις οτι χρειαζεται να υπαρχει εμπιστοσυνη ωστε να μην υπαρχει ζηλεια..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από Zozephin Παρ Μάης 08, 2009 1:28 am

συμφωνω με όλα τα υπολοιπα που υποθηκαν παραπανω...και να προσθέσω κάτι....μην ζητας πράγματα απο τους ανθρώπους...εσύ είσαι κάτοχος του εαυτου σου και συ θα αποφασίσεις με ποιον θα μοιράσεις το "εγώ" σου....ειχα 2-3 κολλητες στην ζωή μου και αποδείχτηκαν οτι ζήλευαν την σχέση μου...μονο ο κολλιτος μου που είμαστε 13 χρόνια φίλοι χαιρεται για τη ζωη μου για την σχέση μου αν και πολλές φορές κάνουμε καιρό να μιλήσουμε΄λόγω υποχρεωσεων....Να ξ'ερετε πολύ δύσκολο είναι να βρεις αληθινή φιλία σήμερα...
Zozephin
Zozephin
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1697
Ηλικία : 38
Tόπος : Alimos -Athina
Επάγγελμα : Designer
Registration date : 15/05/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από basw... Σαβ Μάης 09, 2009 10:39 am

εγω εχω 2 κολλητες, με τη μια ειμαστε απο το νηπιαγωγειο και ουτε μια φορα δεν εχουμε λογοφερει, να τσακωθουμε ουτε λογος! η αλλη που ειμαστε μαζι απο το γυμνασιο ειναι πολυ διαφορετικη! εχει λιγο τουπε αλλα εμεις την εχουμε συνηθισει. δλδ οποιος τη γνωριζει για πρωτη φορα την παρεξηγει, φανταστειτε!
οντως ειναι δυσκολες οι φιλιες αυτη την εποχη αλλα εγω ομολογω να πω χριστινα οτι φιλια κολλητη με αγορι δεν θα μπορουσα να κανω γιατι θα κατεληγε σε σχεση. μεχρ τωρα οι πιο σοβαρες μου σχεσεις και μεγαλες ηταν με φιλους μου!
ξανθη, πες μας νεα..
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από xanthi Σαβ Μάης 09, 2009 7:47 pm

κοριτσια ευτυχώς όλα οκ! Δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα αλλά αυτό είναι λογικό. Μένουμε 5 σπίτια απόσταση κ με τις δουλειές βλεπόμαστε σπάνια. Προχτές την πήρα τηλ να της πω για ενα μαγαζί με παπούτια που ανακάλυψα γιατί ξέρω ότι ψάχνει να αγοράσει για ένα γάμο κ όλα οκ. σαν να μην έχει γίνει τιποτα. Εγώ αποφάσισα απλά να μην ανοίξω πάλι το θέμα του εξωτερικού και να αφήσω να περάσει ο καιρός...
Θα δείξει αν είναι σωστή η απόφαση...
xanthi
xanthi
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ηλικία : 36
Tόπος : Πάτρα
Ατάκα : Χαμένη μάχη είναι αυτή που δεν δόθηκε ποτέ!
Registration date : 15/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kati Σαβ Μάης 09, 2009 9:02 pm

Mια χαρά σωστή είναι.Ίσα ίσα που αν την ανοίξεις από τώρα ενώ είναι να φύγεις σε ένα χρόνο αδίκως θα μπεις στη διαδικασία κατά τη γνώμη μου.
Χαίρομαι που έφτιαξαν τα πράγματα
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από fairies Κυρ Μάης 10, 2009 12:12 pm

ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΑΖΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ 3 ΜΗΝΟ ΒΑΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΑΛΩΣΑΜΕ ΕΓΩ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΗΚΑ ΓΤ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΛΕΓΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΠΕΙΔΕΙ ΕΖΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΣΕ ΧΩΡΙΟ ΟΤΙ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΧΩΡΙΑΤΗ ΚΑΙ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ ΣΕ ΣΠΟΥΔΑΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΑΡΜΑΓΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΕΕΓΑ ΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΑΣ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΧΩΡΙΣΕ ΤΟΝ ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΜΙΑ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΔΥΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΕΧΕΣΕ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΕΙΤΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΕΓΩ ΔΝΕ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΤΠΤ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΙΣ ΠΟΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ ΜΟΙΡΑ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΥΓΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΤΙΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΕΧΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΒΓΕΝΑ ΜΑΖΥ ΤΟΘΣ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΔΕΧΟΤΑΝ ΤΠΤ ΕΤΣΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΑ ΑΚΡΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΛΟΥΣΑΜΕ ΑΠΟ ΜΣΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΛΕΓΑ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΘ ΕΧΩ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΠΩ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΑΠΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΓΥΡΑΝΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΓΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΑΘΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΑΤΗΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΕΤΕ ΑΣΤΟΝ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΚΜΙΑ ΑΓΕΛΑΔΑ ΕΣΥ ΠΟΛΥ ΤΟΥ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΙΣ ΕΙΠΑ ΙΩΑΝΝΑ ΣΟΥΒΑΡΕΠΣΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΔΗΜΗΤΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΣΟΥ ΜΗΛΑΩ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΟΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΙΣΑΙ ΗΛΙΘΙΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΒΡΕΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΤΩΡΑ ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ DELETE KAI BLOCK ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΠΑ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΕΤΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΓΩ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΤΠΤ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΠΟΤΕ...ΜΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΙΚΡΟΠΡΕΠΕΙΕΣ

fairies
Συνταγματαρχης
Συνταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1106
Ηλικία : 40
Tόπος : ΑΘΗΝΑ
Ατάκα : oti den mas skotwnei mas kanei poio dinatous....mexri na mas kanei omws????
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από fairies Κυρ Μάης 10, 2009 12:13 pm

ΠΑΝΤΟΣ ΧΑΝΤΗΙ ΧΑΡΙΚΑ ΠΟΥ ΦΤΙΑΞΑΝΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΕΝΑ...

fairies
Συνταγματαρχης
Συνταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1106
Ηλικία : 40
Tόπος : ΑΘΗΝΑ
Ατάκα : oti den mas skotwnei mas kanei poio dinatous....mexri na mas kanei omws????
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από basw... Κυρ Μάης 10, 2009 2:07 pm

μα συγνωμη ρε δημητρα αλλα δε νοειται φιλη που μιλαει ετσι και δεν δεχεται τις επιλογες σου... απαραδεκτη!
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από xanthi Κυρ Μάης 10, 2009 7:20 pm

Ναι συμφωνώ κ εγώ με τη Βάσω. Εμένα προς Θεού η Μ ποτέ δεν με έκρινε απλώς είναι πολύ ποσγειωμέν κ φέρνει πάντα την καταστροφή πράγμα που με πνιγει...

Πάντως δεν σας κρύβω ότι αγχώνομαι για τη στιγμή που θα συναντήθούμε πάλι από κοντά...
xanthi
xanthi
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 135
Ηλικία : 36
Tόπος : Πάτρα
Ατάκα : Χαμένη μάχη είναι αυτή που δεν δόθηκε ποτέ!
Registration date : 15/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kati Κυρ Μάης 10, 2009 9:53 pm

Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι γιατί αν δε θέλεις να το συζητήσεις δεν χρειάζεται να κάνεις τη συζήτηση και αν την κάνεις τι συζήτηση εφόσον εσύ ξέρεις τί θέλεις απλά ακούς τη γνώμη της κ τη χρησιμοποιείς9τη γνώμη της) αν και όπως εσύ θέλεις.
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από kleo Δευ Μάης 11, 2009 4:31 pm

Γνώμες είναι απλά και φυσικά άμα είναι μίας πολύ καλής φίλης μετράνε, από εκεί και πέρα άμα ο άλλος έχει κάνει την επιλογή του και την υποστηρίζει δεν πάει να λέει ο καθένας ό,τι θέλει?
kleo
kleo
Ταγματαρχης
Ταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1009
Ηλικία : 38
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Οικονομολόγος
Registration date : 11/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από fairies Δευ Μάης 11, 2009 6:01 pm

kleo έγραψε:Γνώμες είναι απλά και φυσικά άμα είναι μίας πολύ καλής φίλης μετράνε, από εκεί και πέρα άμα ο άλλος έχει κάνει την επιλογή του και την υποστηρίζει δεν πάει να λέει ο καθένας ό,τι θέλει?


SWSTI!!!!

fairies
Συνταγματαρχης
Συνταγματαρχης

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1106
Ηλικία : 40
Tόπος : ΑΘΗΝΑ
Ατάκα : oti den mas skotwnei mas kanei poio dinatous....mexri na mas kanei omws????
Registration date : 13/11/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από penoula Τετ Μάης 13, 2009 9:09 am

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ....!! ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ ΚΛΕΩ ΜΟΥ...
penoula
penoula
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 798
Ηλικία : 35
Tόπος : korinthos
Ατάκα : zise tin kathe stigmi san na einai i teleutaia.....
Registration date : 24/07/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πρόβλημα με τη κολλητή μου... Empty Απ: Πρόβλημα με τη κολλητή μου...

Δημοσίευση από thalia Δευ Ιουν 22, 2009 12:13 am

to exw perasei kai egw auto.alla apo th thesh ths filhs sou....h filh sou niwthei oti tha se xasei..profanws thelei apokleistikothta sthn parea kai epeidh den thelei na fugeis se antimetwpizei etsi..otan h kollhth mou apofasise na paei gia erasmus thn sumperiferthhka polu asxhma gt de skefthke poso shmantikh htan gia mena... tote htan pou apomakrumhthhka apo authn..eixa tsatistei toso polu mazi ths p mia fora p eixame paei se ena party eix a methusei kai thn edwsa sfaliara...kala ntroph m gi auto ...
tote p les ekana sovarh sxesh kai arxisa na th grafw na mhn vgainw mazi ths kai na mhn ths milaw...htan apo egwismo...eutuxws omws meta ota ksanagurise ta vrhkame k sunexizei meta apo 5 xronia kai einai h kollhth m kai as efaga trellh frikh otan efuge erasmus...otan evgaina k epina thn epairna thl ekswteriko kai trelainomoun sto klama....apla h filh sou den thelei na sumbibastei sthn idea oti tha erxetai deuterh sth zwh sou.

thalia
Ψαρουκλα
Ψαρουκλα

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 17
Registration date : 18/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης