Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

+4
basw...
lou
mary13
Maruli
8 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Maruli Τρι Σεπ 15, 2009 12:39 pm

Την ώρα που στο Στρατό Ξηράς γίνονται καταγγελίες για κρατήσεις φαντάρων στο στρατόπεδο για 20 - 30 μέρες, στο Ναυτικό τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά αφού ούτε ένας, ούτε δυο αλλά... εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το άδειο οίκημα του αρχηγού του Γενικού Επιτελείου Ναυτικού, Αντιναύαρχου Γ. Καραμαλίκη, ενώ κάθε ένας από τους 116 «εκλεκτούς» εμφανίζεται στη λίστα με τις υπηρεσίες μία φορά στους τρεις μήνες.

Το blog press-gr Νέο παράθυρο δημοσιεύει σήμερα τρεις σελίδες με τα ονόματα των 116 ναυτών που εκτελούν το έργο της φύλαξης της οικίας του Αντιναύαρχου Καραμαλίκη. Οι 116 είναι υποχρεωμένοι να εκτελέσουν υπηρεσία μία φορά ανά 115 μέρες.

http://www.tvxs.gr/v20730
Maruli
Maruli
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Φοιτήτρια
Ατάκα : Θα περάσει κι αυτό :)
Registration date : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από mary13 Τρι Σεπ 15, 2009 2:16 pm

Έλεος πια με το ναυτικό με την αεροπορία..Εντάξει δε λέω ότι όλοι περνάνε καλά αλλά οι περισσότεροι κ ειδικά όσοι είναι Αθήνα, Πειραιά κ Σαλαμίνα τους πέρνουν τηλέφωνο να πάνε μια φορά τη βδομάδα να κάνουν υπηρεσία...Κ το ξέρω από δικό μου άνθρωπο..Κ μάλιστα έχουν κ την απαίτηση να τους μειωθεί, λένε γιατί εμείς 12 κ της ξηράς 9?ΕΛΕΟΣ!!!!!Τεσπα, ο δικός μου λέει ότι αν δε φορέσεις χακί δε καταλαβαίνεςι στρατό αλλά δε θα μας κακόπεφτε βέβαια Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου 879904 Εμείς κάνουμε αμάν κ πως να τους δούμε στην καλύτερη μια φορά το μήνακ αν κ οι άλλοι είναι κάθε μέρα σπίτι τους κ μιλάνε κιόλας ότι κουράζονται...Τι να πεις...Ενας της αεροπορίας που ήταν 4 έξω μια μέσα λ δίπλα στο σπίτι του μια βδομάδα πριν παρουσιαστεί το αγόρι μου του λέει πωπω που θα πας, εγω στη θέση σου θα έπαιρνα ανβολή κ είναι χάλια πως θα το περάσεις???Ποιος αυτός που ήταν σπίτι του...ΘΡΑΣΟΣ!!!!
Σορυ για την πολυλογία μου αλλά αυτό το θέμα με πονάει...
mary13
mary13
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 347
Ηλικία : 36
Tόπος : Piraeus
Επάγγελμα : foititria
Registration date : 05/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τρι Σεπ 15, 2009 3:04 pm

πωπω πραγματικα απιστευτο!!!mary δεν ειναι οοοοολοι ετσι βεβαια, συμφωνω οτι το 99% ειναι ακριβως ετσι οπως λες αλλα πχ της ελεν που ηταν ναυτικο τον ειχαν στειλει στο φαραγγι της σαμαριας Razz
το σιγουρο ειναι οτι αυτοι οι 116 ειναι τα μεγαλυτερα βισματα της χωρας...αυτα τα παιδια που μεγαλωσανε με της ανεσεις της οικογενειας κ ποτε δε μαθανε να πατανε στα ποδια τους κ δεν θα γινουν ποτε κανονικοι αντρες τα σιχαινομαι περισσοτερο απο οποιονδηποτε αντρα κ δε τα εκανα σχεση ποτε μαζι τους οσα λεφτα κ αν εχουν...αωπω τι συνειρμο εν δεν εχουν βγαλει μονοι τους ουτε 10 ευρω ειναι απλα ξεφτιλες...πιχα κ συγχιστηκα παλι...
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από basw... Τρι Σεπ 15, 2009 4:08 pm

+100000000000000 για λου...ετσι ακριβως ειναι!!!
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τρι Σεπ 15, 2009 4:09 pm

Πρωτον τωρα δεν νομιζω να μπορει να μπει κανενας ναυτικο και αεροπορια..Μονο οι μονιμοι πανε απο εδω και περα..
Δευτερον..αυτα ειναι τα γνωστα της Ελλαδας...τα βυσματα των βυσματων, ω βυσματα..
Αλλα που κολλαει οτι μονοι τους δεν εχουν βγαλει ουτε 10 ευρω? Ειναι δλδ οι γιοι των πολιτικων και των πλουσιων οικογενειων?
Και αν ναι..οκ απο την 1 εχεις δικιο..αλλα απο την αλλη, τι θες να κανουν?
Να πουν οοοοοοοοοοοχι μαμα, μπαμπα, νονε , θειε, θεια και παει λεγοντας..εγω θελω να γινω αντρας...Αρα θελω να παω στο κανονικο στρατο..και μετα οοοοοοχι μην μου δινετε χρηματα...οοοοοοχι δεν τα θελω.....θα παω να ξεροσταλιασω να βγαλω το ψωμι μονος μου..

Συγγνωμη αλλα εγω αν μπορουσε ο φιλος μου να ειναι μεσα σε αυτους και απλα να καθεται και να μην περασει ολα αυτα τα βασανα που τραβηξε απο το κωλοστρατο θα ημουν παρα πολυ ευτυχισμενη..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τρι Σεπ 15, 2009 8:27 pm

αντζελικουλα το ξερω οτι δεν το διαλεξαν αυτοι αλλα εχουν μεγαλωσει με εναν τροπο αθλιο καλως η κακως κ δεν πιστευω οτι υπαρχει ουτε ενας απο αυτους που να μην ειναι εντελως κακομαθημενος...αν ο δικος σου ηταν ενας απο αυτους θα ηταν ενα εντελως διαφορετικο ατομο...ολοι μας πρεπει να περασουμε μικρες η μεγαλες δυσκολιες αλλιως ποτε δε θα ωριμασουμε αρκετα ωστε να μπορουμε να σταθουμε στα ποδια μας...

αν εσυ θα θελες να εχεις διπλα σου εναν ανθρωπο που δεν ξερει τη ζωη κ εχει μαθει να τον ενδιαφερει μονο τι μαρκα ρουχα κ αυτοκινητο θα αγορασει, που θα παει ταξιδι και ποσες γκομενες θα ριξει (γιατι να εισαι σιγουρη οτι νιωθει οτι πρεπει να εχει πολλες) εγω τον βρισκω απλα ριχο χωρις να με ενδιαφερει ποιος φταιει που εγινε ετσι...

ισα ισα που θα επρεπε να λες οτι ο στρατος δε θα πρεπε να ειναι βυσματικος κ θα πρεπε να ειναι ολοι ισοι...στον πολεμο ο δικος σου κ ο δικος μου θα σκοτωθουν ενω ο γιος του υπουργου θα πινει φρεντο στο μιλανο...ε εμενα αυτος ο τυπος μου φερνει εμετο...

γιατι, σκεψου, δεν ειναι μονο το οτι ζουν ανετη ζωη, παταν πανω στους υπολοιπους, μειωνουν την ποιοτητα ζωης εκατομυριων ανθρωπων για να ζησουν αυτη τη ζωη...
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Maruli Τετ Σεπ 16, 2009 11:26 am

Όταν μπήκε ο καλός μου, με είχε πλησιάσει ένα παιδί για να μου ζητήσει μια χάρη. Και προσπαθούσε να μου εξηγήσει πόσο αγνά έχει πορευτεί στη ζωή του και μεταξύ άλλων μου είχε πει για να τον λυπηθώ...

"Φαντάσου όταν ήμουν στο στρατό, ενώ έβαλα βύσμα, δε με βοήθησαν καθόλου! και πήγα στο χειρότερο στρατόπεδο του... ΝΑΥΤΙΚΟΥ στην... ΑΘΗΝΑ... και τελικά επειδή ήξερα έναν ναύτη που ήταν οδηγός με έβαλε εκείνος στη θέση του κι έγινα... ΟΔΗΓΟΣ ΝΑΥΑΡΧΟΥ και πήγαινα στο στρατόπεδο ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ..."

ΕΛΕΟΣ!!! Mad

(ενω ο δικός μου που ήταν μηχανικός πήγε στο πεζικό στην κόρινθο και δεν πήρε ποτέ ειδικότητα μηχανικού)

Κι εγώ αυτόν έπρεπε να τον λυπηθώ...
Maruli
Maruli
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Φοιτήτρια
Ατάκα : Θα περάσει κι αυτό :)
Registration date : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Maruli Τετ Σεπ 16, 2009 1:43 pm

να και το αρχικό άρθρο...

http://press-gr.blogspot.com/2009/09/blog-post_826.html

Κάνουν μια υπηρεσία κάθε ... 115 ημέρες!!!
Maruli
Maruli
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Φοιτήτρια
Ατάκα : Θα περάσει κι αυτό :)
Registration date : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τετ Σεπ 16, 2009 2:51 pm

Οκ ναι κατανοω αυτα που λες λου..Αλλα μην τους βαζουμε ολους σε 1 τσουβαλι...Δεν σημαινει οτι ολοι αυτοι που πηγαν ή που ειναι ή που θα πανε εκει στρατο, σημαινει οτι ειναι κακομαθημενα σκατοπαιδα..
Ουτε πιστευω οτι ο ανθρωπος που εχει οικονομικη ανεση (ναι εστω και απο τους γονεις του) και ετσι ρε παιδι μου γουστο του και καμαρι του εχει το χομπι να εχει καλα αμαξια και επισης να φοραει και καλα ρουχα, σημαινει οτι ειναι στατοπαιδο και κακομαθημενο..Ουτε οτι θα ζηταει ασχημα πραγματα οπως παρανομες σχεσεις και οργια..
Εχω γνωρισει ατομα απο υψηλου οικονομικου επιπεδου οικογενειες που ειναι 1 χαρα και με το μυαλο στο κεφαλι τους..
Οπως επισης και στο εξωτερικο, εκει ειναι που εχω γνρωρισει ατομα και μαλιστα τα ξερω πολυ προσωπικα που δεν ξερουν τι εχουν..και ειναι στα ανωτατα κοινωνικα και οικονομικα στρωματα στις χωρες τους και αλλοι που απο τους γονεις τους θα κληρονομησουν ολοκληρες αλυσιδες απο καταστηματα και επισης ειναι πολυ καλα παιδια..και ας μεγαλωσαν εντελως στα πουπουλα..
Και υπαρχουν και πολλα αλλα που μεγαλωσαν με στερησεις η εστω απο κανονικα στρωματα και ειναι τα πιο ηλιθια ατομα που εχω γνωρισει..
Ο νεοπλουτισμος..ναι μαλιστα αυτος χαλαει...γιατι αυτοι οι ανθρωποι πηραν λιγα χρηματα στα χερια τους και νομιζουν οτι κατι ετρεξε στα γυφτικα..και κανουν τα παιδια τους να μην σκεφτονται τπτ αλλο απο το πως να ριξουν τον αλλον και πως να εκμεταλευτουν τον αλλον ωστε η να βγαλουν πιο πολλα χρηματα η να εστω ο αλλος να μην ειναι ανωτερος τους..

Αυτο που με εκευριζει στην Ελλαδα ειναι οτι συνηθως δεν υπαρχει η φυσιολογικη "ζηλεια"..πολλα ατομα δεν λενε "αχ κοιτα αυτον τι ωραιο σπιτι/αμαξι/ρουχο εχει..κοιτα σε τι μαγαζια παει.. τι καλα..Μπραβο του! Χαιρομαι για αυτον! μακαρι κι εγω να μπορω να προσπαθω τοσο πολυ ωστε να μπορεσω να αποκτησω εστω αυτα που μαρεσουν και που ονειρευομαι σε αυτη τη ζωη"..
Ενω πολλοι ανθρωποι λενε "Ε ρε τον μαλακα, τον παρτακια, κοιτα ρε να δεις τον παλιοκωλοφαρδο τι αυτοκινητο..σπιτι κτλ...εχει.. Κατι κρυβεται πισω απο ολα αυτα..Δεν θα του βγει η ζωη καλα..Καπου αλλου κατι θα του λειπει.. Ε ρε να γινοταν κατι και να τα χανε να δουμε μετα πως θα επιβιωνε.."
Ε αυτους δεν τους μπορω..
Και επισης δεν καταλαβαινω το σκεπτικο οτι πατανε πανω στους υπολοιπους..Δλδ αν καποιος εχει οικονομικη ανεση απο την οικογενεια του, τι σημαινει αυτο? Οτι ο ιδιος η εστω ο παππους του τα εκλεψε απο καποιον αλλον?
Η οτι εφοσων εχει πρεπει να τα δωσει ολα στους υπολοιπους...Δλδ τι, αντε να τα μοιρασουμε ολα..και να παμε ολοι μαζι να μεινουν στις Τζιτζιφιες και στη Κυψελη..
Που συγγνωμη αλλα εγω δεν προκειται να το κανω αυτο..
Και αλλο να δινεις χρηματα για χωρες τριτοκοσμικες που πολλοι κανουν μεγαλες δωρεες αλλα και αυτοι που δεν κανουν ειναι ισως επειδη φοβουνται οτι τα χρηματα ποτε δεν θα φτασουν λογω των διαφορων οργανωμενων ομαδω μαφιας (ποσα και ποσα ακουμε)..
Γιατι αυτος που εχει τα μεγαλα τα σπιτια και τις εταιρειες και ο γιος του ή η κορη του κινειται με bmw και mercedes και αντε ferrari σου λεω, μπορει ο ιδιος να μοχθησε πραγματικα για τη δουλεια του, να εκανε τα αδυνατα δυνατα για να παρει υψηλες θεσεις, να σπουδασε δεν ξερω κι εγω ποσα χρονια και οπως πολλες φορες εχει αποδειχθει να δημιουργησε ολοκληρη επιχειρηση απο το τιποτα..και ολα αυτα πολλοι τα κανουν ωστε τα παιδια τους να μην κουραστουν και να μην περασουν οσα περασαν και να εχουν τις ανεσεις και την ονειρεμενη ζωη που αυτοι ονειρευονταν.. Αυτο ειναι αμαρτια???
Μετα ειναι στο χερι του καθε γονιου να το δειξει με το δικο του τροπο οτι ολα αυτα δεν ερχονται εξ ουρανου και να μαθει στο παιδι του οτι σεβομαστε ολους τους ανθρωπους γιατι στην ουσια ειμαστε απο την ιδια συστατικα ολοι.. Και ναι πιστεψε με το εχω δει στη πραξη οτι ακομα και να ζησει το παιδι με τα καλυτερα πραγματα και εφοδια, μπορει να μαθει να σκεφτεται με σωστο τροπο..
Ναι ωραια συμφωνω να ειναι ολοι ισοι.. Αλλα προτιμω να ανεβασουμε το επιπεδο στρατου και οχι απλα να διαλυσουμε τα βυσματα ωστε ολοι να περνανε τοσο απαισια το στρατο..
Και κακα τα ψεμματα..αν μπορω να βοηθησω δικους μου ανθρωπους να περασουν καλυτερα στο στρατο θα προσπαθησω να το κανω με οτι μεσο εχω..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τετ Σεπ 16, 2009 2:55 pm

Αλλα εκει που συμφωνω ακραδαντα..ειναι οταν ατομα λογω οτι ειναι σε μεγαλα οικονομικα στρωματα περνουν καλυτερες θεσεις σε δουλειες και εξαφανιζουν τη περιπτωση να παρουν 1 δουλεια παιδια που εχουν μερικες φορες και πολυ καλυτερα εφοδια απο αυτους...
Ναι αυτο ειναι απαισιο...Και εκει πρεπει να υπαρχει απολυτη δικαιοσυνη και οχι να συμβαινουν τα "οργια" που γινονται..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τετ Σεπ 16, 2009 3:12 pm

Οταν λεω οτι παταν επι πτωματων εννοω οτι αν δεν υπηρχαν αυτοι που κανουν υπηρεσια 1 στις 115 τοτε θα εκαναν πιο πολλοι φανταροι υπηρεσια 1 στις 10 κ οχι 1 στις 2! Δε θα υπηρχαν φανταροι που εκαναν να παρουν αδεια 4 και 5 και 6 μηνες!! οταν μιλαω για τους πλουσιους δεν εννοω αυτους που προκοψαν επιδη εκαναν μια επιχειρηση που "επιασε" κ δουλεψαν σκληρα γι'αυτην.Μιλαω γι'αυτους που πλουτιζουν με μιζες κ με σκανδαλα! Δε θελω να ειναι ολοι ισοι! Ελαχιστοι σε ολο τον κοσμο ειναι αυτοι που εβγαλαν ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ χωρις να παρανομησουν! Μη νομιζουμε οτι ειναι ολα αγγελικα πλασμενα! Κ εγω μπορω να γινω ευπορη αν δουλεψω σκληρα κ το εχω κ σαν στοχο! αλλο το ενα ομως αλλο το αλλο... κ οκ για να μην τους βαζω ολους στο ιδιο καζανι απο τις κεφαλες τις χωρας δεν ειναι ολοι διεφθαρμενοι! ειναι το 90%! συγνωμη για το λαθος μου!

κ για να μην παρεξηγηθω, δε ζηλευω κανεναν, δεν εχω αναγκη κανεναν και δε μου λειπει τπτ!ειμαι αυτη που θα θελα να ειμαι κ εχω τη ζωη που θα θελα να εχω!

Κ κατι τελευταιο!Μακαρι ο Κοκκαλης να ηταν πρωθυπουργος!Θα ηταν ο πιο ικανος απο ολους γιατι εχει ΔΟΥΛΕΨΕΙ κ ειναι επιχειρηματιας κ ο γιος του πιθανοτατα εχει μαθει να εχει λιγη πιγμη κ λιγη μαχητικοτητα!!!!ο καραμανλης κ ο γιωργακης ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΟΤΕ!δεν ξερουν την τυφλα τους. Πηραν ενα ονομα κ μια περιουσια σπουδασαν κ μπηκαν στη βουλη! Γι'αυτους τους χλεχλεδες μιλαω εγω κ δεν αλλαζω γνωμη.
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τετ Σεπ 16, 2009 3:24 pm

Ωραια ναι...Αρα δεν φταινε αυτα τα ατομα που πανε..Αλλα αυτος που εφηύρε αυτες τις θεσεις..Που ναι αυτος ειναι απολυτος μαλακας..
Αν δεν υπηρχαν δεν θα πηγαιναν κιολας..Αλλα εφοσων υπαρχουν, τι να πουν οι γονεις αυτων των παιδων...οοοοοχι εγω δεν θα στειλω το παιδι μου εκει να περασει μελι γαλα το στρατο, αλλα στην πιο κανονικη θεση ωστε να υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να περασει χαλια..
Και ναι εγω επισης αηδιαζω με τους ανθρωπους που δρουν με μιζες και παρανομιες..
Και φυσικα δεν ειπα τπτ για να σε προσβαλω..Απλα το λεω γιατι εχω δει (ή εχω ακουσει) πολλους να σκεφτονται με αυτον τον -κατα τη γνωμη μου- ασχημο και χαζο τροπο και ουτε 1 στιγμη δεν σε συμπεριελαβα σε αυτα τα ατομα.. Και φυσικα συμφωνω μαζι σου για τον Καραμανλη και τον Παπανδρεου και δεν ειμαι με κανεναν απο τους 2 γιατι απο οτι φαινεται απο τις πραξεις τους, κανενας απο τους 2 δεν ειναι ικανος να οδηγησει τη χωρα εστω λιγο πιο μπροστα.. Τωρα για τον Κοκαλλη δεν ξερω και πολλα, αρα δεν μπορω να μιλησω..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τετ Σεπ 16, 2009 3:24 pm

ο δικος μου ο κωστας εκανε τη θητεια του σε θεση απο τις πολυ βυσματικες! δλδ δεν μιλαω ετσι επειδη εχω προσωπικα απωθημενα! Η θητεια μας ηταν τελεια! Κ ουτε λεω οτι ο κωστας επειδη περασε το στρατο ανετα κ σε καποια φαση ειχε να κανει υπηρεσια 4 ΜΗΝΕΣ ειναι αχρηστος κ δεν ειναι αντρας! ειχε ΤΡΕΛΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ, επελεξε να παει 17μηνο κ ειχε κ ΤΡΕΛΗ ΤΥΧΗ ετσι ωστε να υπαρχει μια κενη θεση στο σωμα που του καναν μεταταξη. Αν δεν ειχε επιλεξει να παει δοκιμος δεν θα ειχε μπει σαυτο το σωμα. ξερεις γιατι?επειδη τα βισματα που μπαινουν σαυτο το σωμα δεν υπαρχει λογος να ζητησουν να πανε 17 μηνες...περνανε ανυπαρκτη θητεια χωρις υπηρεσιες κ ως απλοι φανταροι...
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τετ Σεπ 16, 2009 3:36 pm

Ρε συ αντζελικουλα δε μιλαω για καποιον ο οποιος θα χρησιμοποιησει ενα βισμα για να μπει σε γραφειο η για να παρει μια λιγο καλυτερη μεταθεση πρεπει να το καταλαβεις...εδω μιλαμε για ατομα που ως φανταροι κανουν υπηρεσια καθε 115 μερες! αφηνουν κενα μεσα στα στρατοπεδα κ οι υπολοιποι για να καλυψουν αυτα τα κενα δυσκολευονται πιο πολυ! για ποιο λογο? το θεωρεις δικαιο αυτο? δεν θα προσπαθησω να δικαιολογησω ουτε τους 116 ναυτες ουτε την επιλογη τους να μπουν εκει ουτε φυσικα αυτον που τους εβαλε!!!! κ νιωθω τυχερη που δεν εχω μεγαλωσει ετσι χιλιες φορες. Τελικα κοντευει να καει ο εγκεφαλος μας απο την πλυση! Μπορεις να διανοηθεις ποσο μπροστα θα ημασταν σαν χωρα αν 3-4 απο τα ατομα που την εχουν κατακλεψει επεστρεφαν τα λεφτα! οχι πολλοι! εστω 3-4!
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τετ Σεπ 16, 2009 5:02 pm

Μα να σου πω τι δεν καταλαβαινω..Εφοσων υπαρχουν αυτες οι 116 θεσεις, οκ? λογικα οκ. Το για ποια κενα μιλαμε? Ναι καταλαβαινω οτι σε καποιες μοναδες δεν υπαρχουν αρκετοι και ετσι κανουν παραπανω υπηρεσιες.. Αλλα πες οτι αυτοι οι 116 που ειναι τωρα δεν πηγαιναν εκει..αλλοι 116 δεν θα εμπαιναν παλι εφοσων υπαρχουν αυτες οι θεσεις?
Εννοω οτι δεν πηγε καποιος και λεει σε 116 ατομα, ωραια κανονικα θα μπαινατε σε αυτες τις θεσεις? ωραια σας παιρνω και σας βαζω στις καλυτερες 116..Δεν ειναι οτι αφησαν καποιες θεσεις για να πανε εκει, σωστα?
Και πες ναι οκ εφοσων δεν πηγαν στα κανονικα στρατοπεδα, γιατι δεν τις καλυψαν με αλλα παιδια?
Δλδ απο αυτους τους 116 περιμεναν να καλυφθουν?
Η εννοεις οτι αυτοι οι φανταροι εστω στη θεση στην οποια ειναι, κανονικα πρεπει να κανουν πιο πολλες υπηρεσιες? Ναι τοτε σε αυτο συμφωνω.. Αλλα και παλι δεν φταινε οι ιδιοι, αλλα αυτος που το δημιουργησε..Ποιος φυσιολογικος φανταρος που ειναι σε 1 τετοια τυχερη θεση θα ελεγε στον ανωτερο? "μα γιατι δεν κανουμε και αλλες υπηρεσιες..Εγω θελω κι αλλοοοοο"
Και ναι συμφωνω οτι υπαρχουν πολλοι που εκλεψαν απο τη χωρα και ναι πραγματι μακαρι να επιστρεφονταν μερικα απο αυτα τα χρηματα και να χρησιμοποιουνταν σωστα.. Αλλα που κολλαει αυτο με αυτες τις θεσεις?
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από basw... Τετ Σεπ 16, 2009 5:47 pm

κοριτσια με λιγα λογια ειναι γεγονος οτι αυτες οι 116 θεσεις δεν ειναι τυχαιες...ναι μεν μπορει καποιοι να βρεθηκαν τυχαια εκει αλλα οι πιο πολλοι ειναι οι ακραιοι βυσματιες που μπηκαν με μεσον υπουργους και ανωτερα στελεχη τελοσπαντων! ακομα και ενας κοινος φανταρος να εμπαινε σε μια τεοια θεση σιγουρα θα τον ξηλωναν για να μπει καποιο γαλαζιο παιδι συμφωνα με τα τωρινα δεδομενα! αυτη ειναι η πραγματικοτητα! και να σας πω κατι? μακαρι να ειχα κι εγω μεσον να εμπαινε ο βαγγελης σε μια τετοια θεση να ηταν κοντα στους δικους του και σε μενα! δεν το ειχα και υπηρετησε κανονικα! δεν του κακοπεσε, εχει να λεει οτι εκανε δυσκολη θητεια αλλα την παλεψε! σε διαφορετικη περιπτωση θα ηταν απο τους τυχερους που ναι μεν δεν θα το ζουσε οπως ειναι με τις δυσκολιες και τις πιεσεις αλλα θα την περνουσε μελι γαλα!
αυτη ειναι η δικη μου γνωμη...
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Τετ Σεπ 16, 2009 5:55 pm

Εφοσων υπαρχουν αυτες οι 116 θεσεις, οκ? λογικα οκ. Το για ποια κενα μιλαμε? Ναι καταλαβαινω οτι σε καποιες μοναδες δεν υπαρχουν αρκετοι και ετσι κανουν παραπανω υπηρεσιες.. Αλλα πες οτι αυτοι οι 116 που ειναι τωρα δεν πηγαιναν εκει..αλλοι 116 δεν θα εμπαιναν παλι εφοσων υπαρχουν αυτες οι θεσεις?

ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΕΙΟΣ ΛΑΘΟΣ!Παρτο αλλιως!!!
Τα 116 ατομα που εχουν μπει εκει κανουν υπηρεσια καθε 115 μερες!αυτο σημαινει οτι εχουν ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ τις 100 θεσεις χωρις να χρειαζονται!!!!!ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ μονο κ μονο για να βαλουν μεσα αυτους που θελουν για να λενε οτι πχ κ τα παιδια των πολιτικων κανουν τη θητεια τους ενω ουσιαστικα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ!!!!!! Αυτο κ μονο ειναι το προβλημα που ειναι κατα τα αλλα ΤΟΣΟ ΕΜΦΑΝΕΣ που δε θα επρεπε να χρειαζεται να σου το εξηγησω!

κ επιπλεον το να βγει κ να πει ενας ανθρωπος με βυσμα τον υπουργο αμυνας "Ξερετε κατι, εγω θα κανω κανονικα τη θητεια μου θα μπω σε οποιο σωμα με ζητησουν κ θα παω οπου με στειλουν" δηλωνει ακεραιοτητα κ υπευθυνοτητα! το αντιθετο δηλωνει ωχαδερφισμο και σταρχιδισμο. Κ αν ολοι το αντιμετωπιζανε ετσι, ο στρατος δε θα ηταν μια διαδικασια που ο καθενας βαζει οτι μεσο εχει για να τον αποφυγει, θα ηταν εποικοδομητικος, η θητεια θα ηταν το πολυ 6 μηνες για ολους, δε θα υπηρχαν αγγαρειες, οι υπηρεσιες θα ηταν 2 φορες τη βδομαδα για ολους το πολυ, κ περνοντας το γ^&7μενο το χαρτι ΟΛΟΙ θα ενιωθαν οτι εκαναν κατι κ οχι οτι πεταξαν 1 χρονο απο τη ζωη τους στα σκουπιδια.
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Τετ Σεπ 16, 2009 6:49 pm

Εγω δεν σου ειπα οτι οι θεσεις υπηρχαν κανονικα και με το νομο..ποτε δεν ειπα κατι τετοιο..απλα ειπα οτι υπαρχουν...Και αρα φταει αυτος που της δημιουργησε.. Και εφοσων τις δημιουργησε..γιατι να μην πανε και οι αλλοι?
Και ναι μπορεις να ερθεις και να μου πεις..οτι οι πολιτικοι και οι εχοντας "δυναμη" ισως του ασκησαν πιεσεις για να τις "δημιουργησει"..Αυτος λοιπον ειναι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ Ο ΩΧΑΔΕΡΦΙΣΤΗΣ που δεν σταθηκε στο υψος του να πει οχι δεν τις δημιουργω γιατι γελοιοποιουν τον ορο στρατο και δεν ειναι δικαιο και σωστο να υπαρχουν..Και αν εχει κατι στα παντελονια του να παραιτηθει κιολας..

Α για να ρωτησουμε ποσες κοπελες θα θελανε τους φιλους τους -αν ειχαν τη δυνατοτητα να περασουν πιο ευκολο στρατο -να το πουν αυτο?
"Ξερετε κατι, εγω θα κανω κανονικα τη θητεια μου θα μπω σε οποιο σωμα με ζητησουν κ θα παω οπου με στειλουν"
Αρα λες οσους χρησιμοποιησαν βυσμα ωχαδερφιστες και οτι αντιπροσωπευουν τον σταρχιδισμο?
Επειδη οι ανθρωποι δεν θελουν να ταλαιπωρηθουν τοσο?
Ναι βρε...εδω δεν βγαινουν οι Ελληνες στο δρομο να κανουν παραπονα για τα τοσα που συμβαινουν γυρω μας..και θα κανουν τετοιες κινησεις?
Βασω συμφωνω μαζι σου..
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από mary13 Τετ Σεπ 16, 2009 6:59 pm

Να μη γελιόμαστε τώρα αν είχαμε μέσο κ γερό βύσμα να είναι κ οι δικοί μας εκεί να τους παίρνουν τηλ να πάνε μια φορά το μήνα να κάνουν υπηρεσία θα μας κακόπεφτε???Ωραία τα λόγια, οι θεωρίες κ τα λοιπά αλλά σε μια χώρα που όλοι βολεύονται, που ακόμα κ στα πανεπιστήμια ισχύει ο γνωστός του γνωστού κτλ εμείς θα το παίξουμε υπεράνω κ θα πούμε όχι στο μέσο κ θα προτιμήσουμε να πάνε στον Έβρο κ στον κάθε Έβρο να υπηρετήσουν γιατί έτσι θα είμαστε εθνικά περήφανοι κ ήσυχοι ότι εμείς είμαστε οι σωστοί με το σταυρό στο χέρι....???Κ μένα αν είχαμε μέσο να τον στείλουμε εκεί ή σε κάτι παρόμοιο θα έλεγα κ ευχαριστώ που δεν ταλαιπωρείται κ τον έχω δίπλα μου κ όχι 6 κ 8 ώρες μακριά μέσα στα κρύα να φυλάει σκοπιές κ να κάνω να τον δω 2+ μήνες όπως η Βάσω κ τόσες άλλες από μας...Πολύ κουβέντα για το τίποτα,γιατί δυστυχώς τέτοιο μέσο δεν παίζει για καμιά από εδώ μέσα αλλιώς δε θα μπαίναμε εδώ να λέμε τον πόνο μας κ να ξεχνιόμαστε θα τους είχαμε δίπλα μας κ αντί να γράφουμε εδώ πόσο μας λείπουν θα βγαίναμε μαζί τους για καφέ κ φαγητό!!!!!Αυτά πάντα υπήρχαν κ πάντα θα υπάρχουν απλά κοιτάμε εμείς τι μπορούμε να κάνουμε κ τους άλλους τους αφήνουμε στην κοσμάρα τους... Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου 879904
mary13
mary13
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 347
Ηλικία : 36
Tόπος : Piraeus
Επάγγελμα : foititria
Registration date : 05/06/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Maruli Πεμ Σεπ 17, 2009 2:19 am

Όλοι καλά θέλουμε νσ περνάνε οι δικοί μας.. και κανένας μας δεν έχει άδικο... Οτι αυτες οι θέσεις είναι παντελώς άχρηστες και δημιουργήθηκαν για να βολευτούν κάποιοι είναι γεγονός. Και πόσες άλλες δημιουργούνται για να βολευτούν άλλοι τόσοι και άλλοι τόσοι. Και καταλήγουν λόχοι με 6 φαντάρυς και δέκα υπηρεσίες... Σκέτη κοροιδία δηλαδή.
Maruli
Maruli
Φανταρακι
Φανταρακι

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 52
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : Φοιτήτρια
Ατάκα : Θα περάσει κι αυτό :)
Registration date : 08/09/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από basw... Πεμ Σεπ 17, 2009 8:40 am

καλα βρε λου τωρα σοβαρολογεις?? αν ειχε ο κωστας βυσμα. υποθετικα μιλαμε και μπορουσε να παει σε μια μοναδα που θα ηταν πολυ πιο χαλαρος θα ελεγε ''οχι δεν παω γιατι θελω να ειμαι ηθικος απεναντι στο 90% των φανταρων που ταλαιπωρουνται και να μην περασω εγω καλα?'' ή για να μην τον θεωρησουν ανευθυνο???
ο καθενας ξερει ποιος ειναι και στην τελικη πιστευω οτι δειχνεις το ποιος εισαι στον εξω κοσμο, στις δουλειες σου, στον περιγυρο σου και οχι στη μαλακια που σε βαζουν να υποστεις 1 χρονο δηθεν για να γινεις αντρας! μακαρι ξαναλεω να μπορουσε ο βαγγελης να πηγαινε καπου καλα και ας τον θεωρουσαν αδερφη και μαμακια!
basw...
basw...
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 4158
Ηλικία : 37
Tόπος : αθηνα
Επάγγελμα : νηπιαγωγος
Registration date : 27/12/2007

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από Angely Πεμ Σεπ 17, 2009 11:30 am

Ε πες τα βρε βασω...
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από lou Πεμ Σεπ 17, 2009 11:36 am

καλα οκ σταματαω εδω γιατι δεν καταλαβαινομαστε Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ

edit: αλλα πρεπει να απαντησω στην ερωτηση της βασως για να μη λετε οτι σας αφηνω με αποριες...αν ο κωστας ηταν γιος υπουργου κ εβαζε βυσμα θα τον χωριζα! Με τα τωρινα δεδομενα ας κανει οτι θελει δε με νοιαζει. Αλλα απο οσα εγραψα δεν καταλαβατε απολυτως τιποτα...
lou
lou
Στρατηγοπουλο
Στρατηγοπουλο

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3860
Ηλικία : 39
Tόπος : θεσ/νικη
Ατάκα : A moment in a million years, callled life
Registration date : 13/02/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από kati Πεμ Σεπ 17, 2009 1:16 pm

lou έγραψε: Τα 116 ατομα που εχουν μπει εκει κανουν υπηρεσια καθε 115 μερες!αυτο σημαινει οτι εχουν ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ τις 100 θεσεις χωρις να χρειαζονται!!!!!ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ μονο κ μονο για να βαλουν μεσα αυτους που θελουν για να λενε οτι πχ κ τα παιδια των πολιτικων κανουν τη θητεια τους ενω ουσιαστικα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ!!!!!! Αυτο κ μονο ειναι το προβλημα που ειναι κατα τα αλλα ΤΟΣΟ ΕΜΦΑΝΕΣ που δε θα επρεπε να χρειαζεται να σου το εξηγησω!

Lou στο παραπάνω σκεπτικό σου μπορώ να πω πως σε καταλαβαίνω. Οκ είναι η πλήρως βυσματική ενέργεια που έγινε από κάποιον για να βολευτούν όμοιοι του.


lou έγραψε: Κ αν ολοι το αντιμετωπιζανε ετσι, ο στρατος δε θα ηταν μια διαδικασια που ο καθενας βαζει οτι μεσο εχει για να τον αποφυγει, θα ηταν εποικοδομητικος, η θητεια θα ηταν το πολυ 6 μηνες για ολους, δε θα υπηρχαν αγγαρειες, οι υπηρεσιες θα ηταν 2 φορες τη βδομαδα για ολους το πολυ, κ περνοντας το γ^&7μενο το χαρτι ΟΛΟΙ θα ενιωθαν οτι εκαναν κατι κ οχι οτι πεταξαν 1 χρονο απο τη ζωη τους στα σκουπιδια.

Και με το παραπάνω συμφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ έλα που όπως ξέρουμε αυτή η κατάσταση φαντάζει ουτοπία στην Ελλάδα την παρούσα στιγμή.

Ίσως να είσαι και ο μοναδικός άνθρωπος που γνωρίζω και θα επέλεγε τα δύσκολα αντί του βύσματος. Δε λέω ότι δε γνωρίζω και άλλους "φιλότιμους" (χωρίς να εννοώ τους υπόλοιπους αφιλότιμους, μην παρεξηγηθώ) αλλά και προσωπικά έχω διαπιστώσει ότι όποτε έκανα κάτι με το σταυρό στο χέρι το αποτέλεσμα ήταν να μου πουν γιατί έπραξες με δίκαιο τρόπο; Αν και άλλες φορές άκουσα το ΜΠΡΑΒΟ! Δε λέω όταν κάνεις κάτι μόνος σου έχεις άλλη ικανοποίηση και δεν σε έχει και κανένας "στο χέρι" όμως θα προτιμούσα μάλλον το βύσμα για να ήταν η ζωή του πιο εύκολη, ειδικά για την περίοδο της παραμεθωρίου.

Lou πόσο καιρό τα είχες με το αγόρι σου πριν παρουσιαστεί;Αν δε γίνομαι πολύ αδιάκριτη
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου Empty Απ: Εκατόν δεκαέξι ναύτες φυλάνε το οίκημα του Αντιναύαρχου

Δημοσίευση από kati Πεμ Σεπ 17, 2009 1:23 pm

kati έγραψε:
lou έγραψε: Τα 116 ατομα που εχουν μπει εκει κανουν υπηρεσια καθε 115 μερες!αυτο σημαινει οτι εχουν ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ τις 100 θεσεις χωρις να χρειαζονται!!!!!ΤΙΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑΝ μονο κ μονο για να βαλουν μεσα αυτους που θελουν για να λενε οτι πχ κ τα παιδια των πολιτικων κανουν τη θητεια τους ενω ουσιαστικα ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΘΗΤΕΙΑ!!!!!! Αυτο κ μονο ειναι το προβλημα που ειναι κατα τα αλλα ΤΟΣΟ ΕΜΦΑΝΕΣ που δε θα επρεπε να χρειαζεται να σου το εξηγησω!

Lou στο παραπάνω σκεπτικό σου μπορώ να πω πως σε καταλαβαίνω. Οκ είναι η πλήρως βυσματική ενέργεια που έγινε από κάποιον για να βολευτούν όμοιοι του. Και ούτε καν καλύπτονται όλες οι θέσεις. Ερώτηση κρίσεως, μα αν καλύπτονταν όλες οι θέσεις τότε δε θα έκανε πιο αραιά υπηρεσία ο κάθε ναύτης; Ή μπερδεύομαι; Neutral


lou έγραψε: Κ αν ολοι το αντιμετωπιζανε ετσι, ο στρατος δε θα ηταν μια διαδικασια που ο καθενας βαζει οτι μεσο εχει για να τον αποφυγει, θα ηταν εποικοδομητικος, η θητεια θα ηταν το πολυ 6 μηνες για ολους, δε θα υπηρχαν αγγαρειες, οι υπηρεσιες θα ηταν 2 φορες τη βδομαδα για ολους το πολυ, κ περνοντας το γ^&7μενο το χαρτι ΟΛΟΙ θα ενιωθαν οτι εκαναν κατι κ οχι οτι πεταξαν 1 χρονο απο τη ζωη τους στα σκουπιδια.

Και με το παραπάνω συμφωνώ μαζί σου ΑΛΛΑ έλα που όπως ξέρουμε αυτή η κατάσταση φαντάζει ουτοπία στην Ελλάδα την παρούσα στιγμή.

Ίσως να είσαι και ο μοναδικός άνθρωπος που γνωρίζω και θα επέλεγε τα δύσκολα αντί του βύσματος. Δε λέω ότι δε γνωρίζω και άλλους "φιλότιμους" (χωρίς να εννοώ τους υπόλοιπους αφιλότιμους, μην παρεξηγηθώ) αλλά και προσωπικά έχω διαπιστώσει ότι όποτε έκανα κάτι με το σταυρό στο χέρι το αποτέλεσμα ήταν να μου πουν γιατί έπραξες με δίκαιο τρόπο; Αν και άλλες φορές άκουσα το ΜΠΡΑΒΟ! Δε λέω όταν κάνεις κάτι μόνος σου έχεις άλλη ικανοποίηση και δεν σε έχει και κανένας "στο χέρι" όμως θα προτιμούσα μάλλον το βύσμα για να ήταν η ζωή του πιο εύκολη, ειδικά για την περίοδο της παραμεθωρίου.

Lou πόσο καιρό τα είχες με το αγόρι σου πριν παρουσιαστεί;Αν δε γίνομαι πολύ αδιάκριτη
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης