Fantarines
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

+2
love
mixroula
6 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από mixroula Δευ Αυγ 01, 2011 12:22 am

κορίτσια με παιδεύει...δεν αντεχω αλλο...εχω κυκλο οτι να ναι απο 25 μέχρι 35 μέρες...τους τελευταίους 2 μήνες ερχοταν την 31-32 μέρα...τωρα είμαι σήμερα στην 34 και είχα λίγο αίμα....η αληθεια είναι οτι περιμενα καθυστέρηση γιατί με τα μπανια και κρυωσα κιολας απ τα κλιματιστικα...αλλα αυτο το αίμα με τρομαζει..κανω υποθέσεις πχ το πρωι εκανα κολπικές πλυσεις με ένα σαπουνακι που εχω για εκει κατω και φοβαμαι μήπως τραυματιστικα..αλλα και παλι θα ήταν τόσο πολύ το αίμα απο εναν τραυματισμο ? αχχχ που αλλου να τα πω?...τωρα φτανουμε στο φλεγον ζήτημα...άν και δεν νομίζω υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης??-τωρα θα μου πείτε..δεν είστε και γιατροι ..αλλα μήπως σας έχει τύχει...λείπει και η γιατρος μου διακοπες. Crying or Very sad ..θυμαστε βρέθηκα με το αγοράκι μου στις 8 του μήνα...δεν έγινε σίγουρα κάποιο ατύχημα..αλλα μπήκε λιγουλάκι μέσα μου την πρωτη φορα χωρις προφυλακτικο..φυσικα για λιγα δευτερολεπτα..αυτος μου λεει να μην ανησυχω οπως και οι φίλες μου αλλα εγω κολλημένη εκεί....να πω οτι δεν ερχοταν καθολου ..θα ανησυχουσα μετα απο 5-6 μέρες καθυστερησης..αλλα αυτο..... Sad πείτε καμια γνωμη να ηρεμίσω..
mixroula
mixroula
Λοχιας
Λοχιας

Αριθμός μηνυμάτων : 301
Ηλικία : 33
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : φοιτήτρια
Registration date : 21/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από love Δευ Αυγ 01, 2011 7:56 am

Pf... Agxw8hka ki egw bre mixroula...!
(Sorry poy grafw greeklish alla den exw allh epilogh se auto to pc! Razz)
Loipon... as ta paroume me th seira...
1on: Kolpikes pluseis gt ekanes???!!! Yparxei logos ugeias? Se sumboulepse giatros? Gt apo oti 3erw den prepei na kaneis kolpikes pluseis!!! Apo oti exw diabasei toulaxiston! Rwta kalutera th giatro sou!
2on: Mhn agxwnesai!!! To 3erw oti dn einai eukolo alla prospa8hse! Gt to agxos mporei na ofeiletai gia thn anastatwsh auth ths periodou sou! Epishs apo oti katalabainw h periodos sou den einai sta8erh, opote exeis enan akoma logo na mhn agxwnesai gia egkumosunh!
3on: Mou exei pei h giatros mou kai exw diabasei kiolas pws uparxoun pi8anothtes na meineis egkuos estw kai an o suntrofos sou mpei gia ligo xwris profulaktiko epeidh mazi me ta ugra pou bgainoun mporei na bgei kai ligo sperma! Kai ena mono spermatozwario arkei...!
4on: Psa3e gia sxetika 8emata sto Internet na enhmerw8eis! Yparxoun selides me paromoies istories kai sumboules giatrwn!
5on: Se sumbouleuw na kaneis ena test egkumosunhs sthn 38-39 mera. Diabase stis odhgies xrhshs h sto Internet kai 8a katalabeis gia ti sou lew autes tis meres!
Pantws den nomizw na eisai egkuos! Oute nomizw na traumatisthkes! Aplws den einai sta8eros o kuklos sou!
Oti kai an einai prospa8hse na mhn agxwnesai gt dn kerdizeis tpt me auto!!!

love
Λοχιας
Λοχιας

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Registration date : 27/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από kati Δευ Αυγ 01, 2011 9:52 am

Μixroula θα συμφωνήσω σε όλα με την Love εκτός από τις κολπικές πλύσεις. Κολπικές πλύσεις εννοείται πως κάνουμε για περισσότερη περιποίηση. Εγώ τουλάχιστον αυτό ξέρω και κάνω. Μπορεί να μην είναι συνέχεια αλλά κολπικές πλύσεις λίγο πολύ κάνουμε αρκετά συχνά. Εκτός, Love, αν εννοείς ότι δεν κάνουμε αν δε συντρέχει λόγος - κάποια πάθηση. Που τότε ΣΙΓΟΥΡΑ κάνεις. Αλλά νομίζω πως υπάρχουν ειδικά σαπούνια που και να κάνεις πλύσεις χωρίς ιδιαίτερο λόγο δεν επιβαρύνουν τίποτα.. Δεν μπορώ να το αναλύσω περαιτέρω αλλά καλύτερα ρώτα τη γιατρό σου έστω και τηλεφωνικά.
Επίσης, ανά πάσα στιγμή χωρίς προφύλαξη μπορεί μια κοπέλα να μείνει έγκυος αλλά εφόσον εσύ η ίδια περίμενες την καθυστέρηση και ξέρεις και τους λόγους να σκέφτεσαι συνέχεια τους λόγους που οδηγούν στην καθυστέρηση για να μην αγχώνεσαι. Όσο αγχώνεσαι τόσο χειρότερα είναι. Το αίμα που είδες σκέψου το σαν "προεόρτια" όπως λέει και μια φίλη μου. Αν δεις περίμενε καμιά εβδομάδα ακόμη και αν δεν έχεις αδιαθετήσει πάρε κάποιο τεστ να κάνεις και μόλις βγει αρνητικό και θα έχει φύγει το άγχος τότε θα αδιαθετήσεις! Πάντως σίγουρα δεν είναι τραυματισμός και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι. Α! Ίσως σε βοηθήσει να κρατάς την κοιλιά σου ζεστή ή να πιεις καμιά ζεστή σοκολάτα, ζεστό τσάι... Που ξέρεις μπορεί να λειτουργήσει θετικά και να απελευθερωθούν οι "ορμόνες"...
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από love Δευ Αυγ 01, 2011 2:06 pm

Βασικά έχω ακούσει ότι δεν είναι ιδιαιτέρως καλό να κάνεις κολπικές πλύσεις, εκτός αν συντρέχει κάποιος λόγος υγείας! Θα ρωτήσω κι εγώ τη γιατρό μου!
Συμφωνώ με την kati! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό! Αν μπορείς συβουλέψου τη γιατρό σου από το τηλέφωνο!

love
Λοχιας
Λοχιας

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Registration date : 27/06/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από mikatsu Δευ Αυγ 01, 2011 6:31 pm

Μην αγχωνεσαι μιχρουλα τιποτα δεν 8α ειναι!!!Εμενα αυτη τη φορα μου ηρ8ε στις 20 μερες περιοδος και λεω τι γινεται αλλα συμβαινουν κ αυτα επισης ξερω οτι το καλοκαιρι τα περισσοτερα κοριτσια εχουν καποιες αλλαγες στον κυκλο περιοδου τους!!Καλυτερα να περιμενεις και να μην αγχωνεσαι δεν υπαρχει περιπτωση να εμεινες εγκυος συμφωνα με οσα μας περιγραφεις!!Οσο για τις κολπικες πλυσεις και εγω ξερω πως αν δεν σε εχει συμβουλευσει γιατρος γι αυτο δεν πρεπει να κανεις!Οσο για το αιμα δεν πιστευω πως ειναι τραυματισμος αλλα η αρχη της περιοδου σου...και εγω χ8ες εβγαλα λιγο αιμα λεω τι ειναι τωρα αυτο εγω περιοδο δεν περιμενω περασαν πολλα απο το μυαλο μου και σημερα εχω κανονικα περιοδο κατι αντιστοιχο φανταζομαι 8α εγινε και σε εσενα!!
mikatsu
mikatsu
Λοχιας
Λοχιας

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Registration date : 12/05/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από kati Τρι Αυγ 02, 2011 7:34 am

Mikatsu το λέω μόνο για να μην εφησυχαζόμαστε.. Από την 1η στιγμή που υπάρξει επαφή χωρίς προφύλαξη μπορεί να γίνει ο,τιδήποτε. Αλλά μετά πάει βάσει στατιστικής και τύχης. Εγώ απλά δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος να αγχώνεται για κάτι. Εμένα για παράδειγμα ενώ έχω μεγάλο κύκλο τον προηγούμενο μήνα λόγω έντονης κινητικότητας και γυμναστικής αδιαθέτησα 1η φορά στη ζωή μου νωρίτερα από το κανονικό. Και μάλιστα 10 ημέρες νωρίτερα και αδιαθέτησα πάλι γύρω στις 40ημέρες μετά. Τι να πεις, άβυσσος..... Για τις κολπικές πλύσεις να εξηγηθώ.. Δεν εννοώ πάρε σαπούνι για μύκητες για παράδειγμα και ξεκίνα να πλένεσαι, εννοώ αυτά τα ουδέτερα που είναι για την καθαριότητα. Δε ξέρω αν εννοείται το ίδιο και λέτε δεν κάνει να πλένεσαι.... Πάντως αυτό που σου ξαναείπα, θεωρώ πως το λίγο αίμα θα είναι "προεόρτια"
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από irla Τρι Αυγ 02, 2011 10:43 am

Τα κορίτσια μάλλον έχουν ακούσει ότι δεν κάνει αν κάνουμε πλύσεις με δραστικά σαπούνια τύπου Betadine...αν ρωτήσετε το γιατρό σας μπορεί να σας δώσει κάτι ουδέτερο όπως είπε και η kati που δεν υπάρχει πρόβλημα να πλένεστε!! mixroula και εγώ στη θέση σου θα αγχωνόμουν αλλά έχεις πολλά στοιχεία για να μην αγχώνεσαι...αφου δεν είναι σταθερός ο κύκλος σου...και επίσης με τα μπάνια και τα κλιματιστικά νομίζω ο κύκλος ''δαιμονίζεται''!! Επίσης το άγχος δεν είναι καθόλου καλός σύμβουλος...τα καθυστερεί ακόμα πιο πολύ...και θα συμφωνήσω με την kati για τα ''προεόρτια"!! Πιες χυμό πορτοκάλι ή βυσσινόποτο...τα κατεβάζει...ή περπάτησε λίγο...ανοίγει η λεκάνη και έρχονται!
irla
irla
Ταξιαρχος
Ταξιαρχος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1585
Ηλικία : 36
Ατάκα : τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...<3
Registration date : 24/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από mixroula Πεμ Αυγ 04, 2011 12:10 am

αχ ναι οντως κορίτσια..μου ήρθε κανονικά..απλά δε μου το έχει ξανακάνει...συνήθως έρχεται μαζεμενη..παντως όταν εννοω πλύσεις εννοω οτι πλενομουν με ενα ουδετερο σαπουνι μονο για εκει κατω....δεν το κανω συχνα αν και μου είπανε οτι δεν πειράζει..απλα τις μέρες που περιμένω περίοδο για να καθαριστώ -στο μυαλο - πριν μου έρθει...
mixroula
mixroula
Λοχιας
Λοχιας

Αριθμός μηνυμάτων : 301
Ηλικία : 33
Tόπος : Θεσσαλονίκη
Επάγγελμα : φοιτήτρια
Registration date : 21/04/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από kati Πεμ Αυγ 04, 2011 9:34 am

Άντε μια χαρά! Απλά έχε το νου σου γενικά να μην γίνεται τίποτα χωρίς προφύλαξη και όσο για το ουδέτερο σαπούνι καλό είναι αυτό!
kati
kati
Αντιστρατηγος
Αντιστρατηγος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 2708
Tόπος : Στον κόσμο μου!
Επάγγελμα : Δοκιμαστής στρωμάτων :) Χεχε
Registration date : 29/01/2009

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από irla Πεμ Αυγ 04, 2011 10:46 am

Άνετ είδες;; μια χαρά!! Όλα καλά!
irla
irla
Ταξιαρχος
Ταξιαρχος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 1585
Ηλικία : 36
Ατάκα : τα πιο ωραία πράγματα έρχονται εκεί που δεν τα περιμένεις...<3
Registration date : 24/03/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από Angely Κυρ Αυγ 07, 2011 7:40 pm

Καταρχην να ξεκαθαρισουμε κατι γιατι μπορει καποιες να εχετε μπερδευτει με τον ορο Κολπικη πλυση εννοουμε να γινει πλυση μεσα..οχι απεξω..Δηλαδη να παει το νερο μεσα μεσα εκει που παει μη πω τι.. Και για αυτες ναι εχει δικιο η love. Εχει αποδειχτει οτι δεν κανουν καλο και κινδυνευεις να παθεις επιπλοκες και το ελαχιστο μολυνσεις γιατι το νερο ηδη εχει μικροοργανισμους απο μονο του.
Αλλα εννοειται οτι πλενομαστε εξωτερικα στο γεννητικο μας οργανο καθημερινα (για να το ξεκαθαρισω εννοω απο κατω, συμπεριλαμβανοντας τα κολπικα χειλη στο πλυσιμο αλλα μεχρι εκει). Δεν χρειαζεται καθε μερα με σαπουνι για να μην χαλασουμε το pH της περιοχης αλλα εστω καθε 2 μερες με σαπουνι. Εννοειται οτι με ᾽᾽σαπουνι᾽᾽εννοω ειδικο υγρο που παιρνουμε απο φαρμακεια και ειναι για την ευαισθητη περιοχη.
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια?? Empty Απ: νευράκια με την περίοδο...ή περίοδος με νευράκια??

Δημοσίευση από Angely Κυρ Αυγ 07, 2011 7:43 pm

Μετα ναι καλα σε συμβουλεψαν τα κοριτσια.. Και πραγματι ειναι αποδεδειγμενο οτι το αγχος μπορει να καθυστερησει τη περιοδο, οπως και οι αλλαγες κλιματος, θερμοκρασιας και τα μπανια στη θαλασσα.
Angely
Angely
Αποστρατος
Αποστρατος

Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 3916
Ηλικία : 36
Registration date : 25/01/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης